My Lands: Black Gem Hunting

My Lands Discussion Board
Teraz jest wtorek, 25 września 2018, 13:49

Strefa czasowa: UTC [ DST ]

Autor Wiadomość
PostNapisane: środa, 31 października 2012, 16:41 
Marszałek

To jest nowa gra (przynajmniej na polskim rynku) więc nie ma jeszcze poradników do niej, ale możemy sobie podyskutować o różnych elementach rozgrywki i spróbować coś zaadoptować z innych gier bądź wymyślić coś nowego.

Brama - jak jest zamknięta to nie musimy za bardzo się obawiać i można wyjechać sobie np na weekend :) - zaleta nie musimy 24h/dobę pilnować konta

Brak informacji ile kto ma miast - zarówno ma wady jak i zalety - można sprawić komuś niespodziankę podsyłając wsparcie z innych miast lub samemu być nie mile zaskoczonym (ewentualnie przenoszenie surowców miedzy osadami), no i oczywiście raczej mało prawdopodobne, że będziemy mieli jednoczesne ataki na wszystkie miasta - dodatkowo tu przydaje się wymiana informacji między graczami (zamiast samemu przeszukiwać całą mapę) - czyli bardziej wzmaga relacje miedzy grającymi w klanach i sojuszach

Brak listy osób w klanie - wiemy tylko o osobie głównej i ilości osób - resztę musimy znaleźć sami przeszukując mapę bądź mieć informacje od innych graczy

wydaje mi się, że skoro nie ma niektórych informacji podanych na tacy to rozgrywka a co za tym idzie odpowiednia taktyka i zdobywanie informacji jest na wyższym poziomie niż w innych grach i może być całkiem ciekawie, co myślicie?

serwer polski
serwer szwedzki
serwer rosyjski

PostNapisane: środa, 31 października 2012, 18:04 
Nowicjusz

i co ci da ze brame zamkniesz skoro za murami masz osiedla gdzie stawiasz budynki i masz zasoby takie jak zelazo i zboze i wiele budynkow idzie tam postawic z 25 moze wiecej moze mnie nie pamietam dokladnie no i zalezy ile surowcow jest w osiedlach a po 2 jak zamkniesz brame to sa sposoby aby utrudnic zycie zwlaszcza jak sie gra demonami :) koles ci napisze na private "poczuj pieklo" a rano ci galy z orbit wyjda :P

PostNapisane: środa, 31 października 2012, 18:11 
Marszałek

przy zamkniętej bramie nie zburzy budynków a pewne koszty zawsze trzeba ponieść - ważne aby były najmniejsze, zresztą ja tam nie wiem nie jestem jeszcze na takim poziomie i to tylko moje przemyślenia

serwer polski
serwer szwedzki
serwer rosyjski

PostNapisane: czwartek, 1 listopada 2012, 00:14 
Marszałek

No właśnie długotrwała nieobecność władcy może spowodować złe skutki, jeśli się nie posiada prenumeraty - jest to w opisie, jak klikniemy na kufer, czyli np: ludność podnosi powstanie - swoją drogą ciekawe jakie mogą być skutki tego powstania :)
Ostatecznie jak Cię za długo nie ma to mogą Ci zamknąć konto - pojawia się pytanie: jak długo może mnie nie być, żeby konto nie zostało zamknięte, jeśli np. nie mam prenumeraty?

PostNapisane: czwartek, 1 listopada 2012, 00:28 
Marszałek

poczytaj sobie:
http://mlgame.pl/wiki/Wiki.jsp?page=Autodel

serwer polski
serwer szwedzki
serwer rosyjski

PostNapisane: czwartek, 1 listopada 2012, 01:00 
Marszałek

Dzięki :)
Czyli maksymalny urlop to tydzień, jeśli nie powiada się prenumeraty - po tym czasie ludzie otwierają mi bramę i jak jest mało wojska to sąsiedzi kradną na potęgę :)

PostNapisane: czwartek, 1 listopada 2012, 01:12 
Marszałek

jest jeszcze oczywiście możliwość wykupienia urlopu za CzP nawet na 60 dni

serwer polski
serwer szwedzki
serwer rosyjski

PostNapisane: czwartek, 1 listopada 2012, 01:35 
Marszałek

14 dni to 1000 CzP, więc bardziej się opłaca prenumerata, niestety jak grasz za darmo to pozostają jedynie CzP w przypadku dłuższego wypady bez laptopa - co w mojej sytuacji raczej rzadkość bowiem zarządzam m.in. sporym systemem obsługującym sprzedażowe bazy danych i niestety muszę być online nawet na urlopie :) Stąd też mam sporo czasu na grę - cały czas jest otwarta w dwóch kartach przeglądarki i tylko się przełączam między uruchamianiem nauki w grze i skryptów pracujących na bazie :) Wszędzie trzeba czekać, aż się samo wykona :)

PostNapisane: czwartek, 1 listopada 2012, 18:50 
Magister

Swoją drogą jak ktoś zagląda raz na tydzień to i tak nie wróżę mu tu sukcesów. W przypadku jakichkolwiek wakacji 7 dni urlopu starcza, i dodatkowo można ustanowić zastępstwo.

PostNapisane: poniedziałek, 5 listopada 2012, 13:56 
Nowicjusz

netkasa napisał(a):
To jest nowa gra (przynajmniej na polskim rynku) więc nie ma jeszcze poradników do niej, ale możemy sobie podyskutować o różnych elementach rozgrywki i spróbować coś zaadoptować z innych gier bądź wymyślić coś nowego.

Brama - jak jest zamknięta to nie musimy za bardzo się obawiać i można wyjechać sobie np na weekend :) - zaleta nie musimy 24h/dobę pilnować konta

Brak informacji ile kto ma miast - zarówno ma wady jak i zalety - można sprawić komuś niespodziankę podsyłając wsparcie z innych miast lub samemu być nie mile zaskoczonym (ewentualnie przenoszenie surowców miedzy osadami), no i oczywiście raczej mało prawdopodobne, że będziemy mieli jednoczesne ataki na wszystkie miasta - dodatkowo tu przydaje się wymiana informacji między graczami (zamiast samemu przeszukiwać całą mapę) - czyli bardziej wzmaga relacje miedzy grającymi w klanach i sojuszach

Brak listy osób w klanie - wiemy tylko o osobie głównej i ilości osób - resztę musimy znaleźć sami przeszukując mapę bądź mieć informacje od innych graczy

wydaje mi się, że skoro nie ma niektórych informacji podanych na tacy to rozgrywka a co za tym idzie odpowiednia taktyka i zdobywanie informacji jest na wyższym poziomie niż w innych grach i może być całkiem ciekawie, co myślicie?

Odnosnie Brama
W pozniejszych etapach gry gdzie utrzymanie wojska bedzie mialo kluczowa role, gdzie jesli raz dziennie przynajmniej nie rozwalisz kilka ruinek poz 5 lub 6 to twoje wojsko zacznie malec z powodu braku kasy. Teraz mozesz sobie wlaczyc ochrone na 90 dni i nikt nawet we dwojke nie zniszczy ci tej ochrony.

Odnosnie Brak listy osób w klanie
W budowli korpus dyplomatyczny możesz zobaczyc sklad swojego klanu. Zgadza sie nie wiesz gdzie ma przeciwnik graczy z innego klanu ale wlasnie to jest przeciwnik wiec sam musisz znalezc. Pomoc w tym moze ci Twoj klan :)

PostNapisane: wtorek, 27 listopada 2012, 13:34 
Nowicjusz

To jest właśnie bardzo interesujące i gram w inne gry, ale ta wymaga prawdziwego poświęcenia na wzgląd iż czym więcej w spół pracy z innymi graczami tym lepsza koordynacja i zrozumienie się w klanie lub sąsiadem

PostNapisane: poniedziałek, 4 marca 2013, 20:29 
Nowicjusz

Siusiak napisał: "Teraz możesz sobie włączyć ochronę na 90 dni i nikt nawet we dwójkę nie zniszczy ci tej ochrony."

W związku z tym mam pytanie:
Jak włączyć tę ochronę ?

z uoporem wybrnąć z niego
umrzeć, zasnąć i na tym koniec

Strefa czasowa: UTC [ DST ]