My Lands: Black Gem Hunting

My Lands Discussion Board
Teraz jest niedziela, 22 września 2019, 21:53

Strefa czasowa: UTC [ DST ]

Autor Wiadomość
PostNapisane: sobota, 17 listopada 2012, 19:47 
Kapitan

Jak rozumiem, to idea tych wojen klanowych to zniesienie ograniczeń w atakach -dla mnie to słaba idea. Na tym serwerze mają 'kwitnąć' cywilizacje, a nie sztuka wojenna, ergo to serwer dla 'bobów budowniczych', a wojenny pewnie się pojawi za jakiś czas.

PostNapisane: sobota, 17 listopada 2012, 20:13 
Magister

Morridia napisał(a):
Jak rozumiem, to idea tych wojen klanowych to zniesienie ograniczeń w atakach -dla mnie to słaba idea.
Na tym serwerze mają 'kwitnąć' cywilizacje, a nie sztuka wojenna, ergo to serwer dla 'bobów budowniczych',
a wojenny pewnie się pojawi za jakiś czas.

Nie rozumiesz ? Trudno, nic nie poradzę, matematyka jest jedna. (chociaż ja niestety jestem w niej słaby)
A propos serwera dla "boba budowniczego" ... dałem się na to nabrać na starcie i jestem w plecy,
budowanie, budowaniem a i tak lepiej ma ten, kto mocniej łupnie, takie życie.
Jak znajdziesz Słone Jezioro i będziesz w nim łowił Perły, a przyjdzie inny "Bob" da Ci w trąbę i wygoni
to co ? Będziesz okładał mu wojów trzonkiem od Bob-łopaty aż umrą ze śmiechu ? Powodzenia.
Sądzisz, że na wyższych poziomach surowce Twoich ekologicznych farm wystarczą Ci do utrzymania
tempa rozwoju ? Może by i starczyły ale ludzie nie żyją tak długo, zresztą przyjdzie sąsiad i Ci je zabierze.
To tyle w temacie Boba, miłości i pokoju na świecie.

P.S.
AVE mógłbyś podzielić ten wątek i offtopa przenieść do dyskusji o tej samej nazwie ? Dziękuję.

Verbum sapienti sat est.

PostNapisane: sobota, 17 listopada 2012, 21:58 
Magister

Debren , chyba kolejny temat w tej samej sprawie :mrgreen: Merrida mimo ze to serwer górniczy to nadal wojenny. Mozesz oczywiście kopać łupki i zamykać bramy i jak przerzyjesz to szacun (ale jest to możliwe) natomiast wojny klanowe to nie zniesienie zasad wręcz przeciwnie to usankcjonowanie logicznego myślenia i stosowanie się do pewnych zasad, typu wypowiedzenie wojny i czas na przygotowanie obrony, czas na negocjacje i odwołanie wojny...czy to nie szansy na fajną zabawę w logicznym myśleniu. Przeanalizuj możliwość zostania zdrajcą.....tak tak.... sama gra dopuszcza zniesienie wszelkich ograniczeń ( quest na przestanie byciem zdrajcą----paranoja w stylu napisu na fajkach ze rak zabija, niby zabija ale pozwalamy palic bo to wspiera budżet)). wejdz na fora innych gier tego typu i zobacz że wojny klanowe to właśnie rozwój a nie ograniczenia. Sorry rozgadałem się jak Debren ale wqyjątkowo miałem czas na alko...ol i wtedy wiadomo język się nie zamyka.

PostNapisane: sobota, 17 listopada 2012, 23:20 
Kapitan

Tylko dlaczego mój wpis przeniesiono z właściwego tematu? Był wyrażeniem mojej opinii na temat propozycji.

Zasadniczo jest nieustanna wojna ze wszystkimi z przeciwnej frakcji. Dla mnie wojny klanów to przeniesienie nacisku z walk między frakcjami na walki między klanami, co wg mnie zepsułoby 'klimat' rozgrywki. Możliwa wojna czy łatwość walk między frakcjami to coś większego i jednoczy część osób w klany i sojusze.

Jeśli przy wojnach klanowych byłoby zdjęte ograniczenie co do atakowania tej samej frakcji w przeciwnym klanie, to by jeszcze bardziej opłacało się przyjmować do klanu graczy z obu frakcji.

PostNapisane: sobota, 17 listopada 2012, 23:56 
Magister

Morridia napisał(a):

Jeśli przy wojnach klanowych byłoby zdjęte ograniczenie co do atakowania tej samej frakcji w przeciwnym klanie,
to by jeszcze bardziej opłacało się przyjmować do klanu graczy z obu frakcji.

Odwrotnie, przestałoby mieć to jakikolwiek sens jaki ma teraz, czyli stwarzanie sobie możliwości obrony przed własna frakcją.
Ni w ząb nie potrafię zrozumieć Twojej pokrętnej logiki, a raczej jej braku. Jeśli ja piszę o skutku - wyjaśniam przyczynę, jeśli
piszę o przyczynach, bądź samej mechanice wskazuję skutki ... Ty po prostu piszesz "nie, bo nie" albo w stylu "nie, bo mi się nie podoba".
Podobać to się może obraz, film albo nastoletnia zgrabna d ... a my chcielibyśmy poprawek, które zapewnią poprawną
mechanikę gry w zakresie interakcji między graczami.

Verbum sapienti sat est.

Strefa czasowa: UTC [ DST ]