My Lands: Black Gem Hunting

My Lands Discussion Board
Teraz jest piątek, 18 października 2019, 09:59

Strefa czasowa: UTC [ DST ]

Autor Wiadomość
PostNapisane: czwartek, 25 lipca 2013, 16:49 
Nowicjusz

Witam

Pojemność magazynów powinna zostać zrównana dla wszystkich ras. Nie rozumie czemu rycerze mają 100% wiecej, w początkowej fazie gry to nie ma znaczenia ale w dalszej bardzo faworyzuje tą rasę. Przykładowo by mieć jako takie magazyny potrzebuję wybudować 6 sztuk rycerzą wystarczą 3 sztuki razy ilosć miast daje to 15 komórek w plecy w miastach tylko dlatego ze nie jest sie rycerzem.

Pozdrawiam

PostNapisane: czwartek, 25 lipca 2013, 17:02 
Kapitan

Elfy mają +1 wskrzeszenie u lekarzy, więc w końcowej fazie gry mają przewagę w leczeniu
Ciemne elfy mają bonusy do magów
Demony mają bonus u najemników
Rycerz ma bonus u tragarzy(??), który w końcowej fazie gry mało daje.

PostNapisane: czwartek, 25 lipca 2013, 17:32 
Nowicjusz

Zgadzam się z tobą tylko te wszytkie bonusy o których wspominasz da radę nadrobić w ilości wojska, a miasta sobie nie nadmuchasz ;) gdyż ma stałą ilość komórek, po za tym nic nie szkodzi dać im rownież "znaczący bonus" jaki posiadają inne rasy.

PostNapisane: czwartek, 25 lipca 2013, 18:42 
Marszałek

Jeśli nadrabiasz bonusy w ilości wojska, to utrzymanie wojska jest wyższe, przez co konieczne są większe magazyny, żeby móc zgromadzić odpowiednio większą ilość złota na ten sam okres czasu - możemy tak odbijać piłeczkę bez końca...
Jeśli uważasz, że którakolwiek rasa ma lepiej dla twojego stylu gry to trzeba było ją wybrać na początku, a nie później wymagać bonusów danej rasy również dla tej którą masz aktualnie.

PostNapisane: czwartek, 25 lipca 2013, 19:34 
Nowicjusz

Nie bardzo rozumię czemu nie chcesz żadnego "znaczącego bonusu" dostać dla swojej rasy rycerzy? Tylko wolisz większe magazyny, potwierdzasz tym tylko moje obserwacje z gry. Ja nie chce upośledzić resę rycerzy tylko dać jej znaczący bonus, i wyrównać pojemność magazynow wszystkich ras.

Co do zaczynania od nowa komentarz bez sensu i nic nie wnoszący do tematu ;) juz bardziej bym wolal magiczny zwój zmiany rasy przykładowo jesli mamy pisać na odczep sie.

PostNapisane: czwartek, 25 lipca 2013, 19:50 
Magister

Ponury2012 napisał(a):
Nie bardzo rozumię czemu nie chcesz żadnego "znaczącego bonusu" dostać dla swojej rasy rycerzy? Tylko wolisz większe magazyny, potwierdzasz tym tylko moje obserwacje z gry. Ja nie chce upośledzić resę rycerzy tylko dać jej znaczący bonus, i wyrównać pojemność magazynow wszystkich ras.

Co do zaczynania od nowa komentarz bez sensu i nic nie wnoszący do tematu ;) juz bardziej bym wolal magiczny zwój zmiany rasy przykładowo jesli mamy pisać na odczep sie.

1. kafel nigdzie nie napisał, że "nie chce" i że "woli", po prostu gra kartami jakie rozdano i z tej strony stolika, którą wybrał,
2. Zmiany o które wnosisz zmieniają po prostu w sposób istotny mechanikę, przyznanie takiego militarnego bonusu natychmiast
otworzyłoby kolejną dyskusję nad przewagą rycerzy, bo "oni przecież mają więcej wojska, bo mieli większe magazyny" ...
i tak w koło Macieju ... Wniosek: Nigdy nie zadowolisz wszystkich jednocześnie :)
3. Zwój zmiany rasy ... i dobrze i źle, każdy kij ma 2 końce. Przykład:
- zmieniam rasę na frakcję uciążliwego sąsiada żeby miał utrudnienie z atakowaniem mnie,
- żongluję frakcjami żeby każdy duży atak karmił mnie punktami frakcji (absurd), dodatkowo traci sens jeden z istotnych skilli bohaterów,
- zmieniam rasę na Drow i tłukę magów (bonus), po dopalaczu produkcji wracam do starej rasy ...
itd. itp.

Verbum sapienti sat est.

Ostatnio edytowano piątek, 26 lipca 2013, 06:45 przez Debren, łącznie edytowano 1 raz

PostNapisane: czwartek, 25 lipca 2013, 21:12 
Marszałek

Ponury2012 napisał(a):

No to jeszcze raz nic nie wniosę do tematu i się przyczepię: nigdzie nie napisałem, żebyś zaczynał od nowa - czytaj ze zrozumieniem. Napisałem, że jeśli jakaś rasa jest wg ciebie lepsza to "to trzeba było ją wybrać na początku", jeśli wybrałeś inną rasę to twój problem albo twoje szczęście - wszystko zależy od punktu widzenia.
W zasadzie do tego tematu (czyli "czy rasy są dobrze zbilansowane") żaden komentarz nie pasuje poza "zamykam temat" autorstwa jednego z moderatorów :) Gra jest już na takim etapie, że jakiekolwiek zmiany w rozkładzie bonusów w poszczególnych rasach wprowadziłyby chaos i znowu byłoby więcej niezadowolonych niż zadowolonych.

PostNapisane: piątek, 26 lipca 2013, 09:50 
Nowicjusz

Kafel wystarczy napisać że propozycja zmiany Ci się nie podoba, a nie odrazu pisać o zamknieciu tematu bo ty sie wypowiedzialeś w tym temacie, Po za tym w wielu grach istnieja zwoje zmiany które daja mozliwości zmiany ras klas i specjalizacji, wiec nie bardzo rozumie w czym problem. Piszesz o wielkim zachwianiu i ze juz nie ma sensu co zmieniać ale wydaje mi sie że nia nam to oceniać tylko wydawcy gry który i tak zrobi co bedzie chciał nie pytając nas o zdanie ;)

PostNapisane: piątek, 26 lipca 2013, 20:53 
Marszałek

Nie napisałem że mi się nie podoba - po raz trzeci próbujesz na własną rękę interpretować to, co napisałem, inaczej niż napisane zostało. Zmiana specjalizacji istnieje - zarówno odnośnie specjalizacji jako nauki (i tu również są zwoje jeśli ktoś nie ma możliwości zmiany bo studiuje "dużą" naukę i musi czekać kilka tygodni/miesięcy), jak i specjalności bohatera (co kosztuje 1000 pereł, ale czasem się opłaca - ja np wykorzystałem tą opcję przed zniszczeniem r7 ustawiając sobie na chwilę zaklinacza z przerażeniem lvl5). Gra i tak pozwala na wiele zmian, oczywiście nic za darmo.
Jeśli w innych grach jest lepiej - nic nie stoi na przeszkodzie aby grę zmienić - zaczynając grać tutaj znałeś zasady i wiedziałeś na co się piszesz - ja też chciałbym poprzewracać zasady aby mnie było lepiej, jednak niejeden już próbował, niestety bezskutecznie (jak choćby w temacie zadośćuczynienia graczom z serwera bakar po fuzji - tu pozdrowienia dla ABS, który napisał esej na ten temat - ja można było się spodziewać trafił w próżnię ;) ) i stąd moje negatywne podejście do jakichkolwiek pomysłów - możemy ścierać klawiaturę do zimy a i tak nic z tego nie będzie.
A o zamknięciu tematu pisałem, ponieważ podobne tematy były już wałkowane (odnośnie tego czy rasy są dobrze zbilansowane) i jak dotąd nic się w temacie nie zmieniło i stawiam 30-letnią łyżkę, że się nie zmieni.

PostNapisane: czwartek, 20 lutego 2014, 21:11 
Moderator

przekazano dalej

Strefa czasowa: UTC [ DST ]