My Lands: Black Gem Hunting

My Lands Discussion Board
Teraz jest piątek, 18 października 2019, 11:20

Strefa czasowa: UTC [ DST ]

Autor Wiadomość
PostNapisane: poniedziałek, 11 listopada 2013, 16:40 
Nowicjusz

witam i dzieki za zaproszenie
korzystajac z okazji chcialam nawiazac do gry w kwestii 5 rangi
nasz klan byl zgranym klanem,poznalismy sie tutaj i wszyscy bardzo sie zrzylismy
gra byla super do czasu......
silniejsi gracze nie dali nam szans na utrzymanie sie na 5 randze
dzieki nim wiekszosc z nas zlikwidowala miasta i przeniosla sie w zupelnie inne miejsca na mapie,poco?
wlasciwie mialo byc lepiej,bo ucieklismy przed tymi ,ktorzy nas gnebili...doslownie
to juz przestalo byc zabawne
i co nas spotkalo?
dokladnie to samo
szkoda sie rozpisywac
obecnie wszyscy w klanie wybili wojsko,zeby spasc na 4*....jest super ,ale czy o to chodzi???
i wlasnie korzystajac z okazji,jesli ma byc rownouprawnienie i jakas sprawiedliwosc w tej grze ,dajcie szanse tym slabszym
niech powstanie 6ranga
dzieki

PostNapisane: poniedziałek, 11 listopada 2013, 17:15 
Nowicjusz

Witam
Podzialam zdanie gracza killer2012 silniejsze 5 nie daja sie rozwinac slabszym a niektorzy graczesilniejsze 5 przesladuja niektore slabsze 5. Mam pytanie jak gracz ktory ma wskoczyc na 5 ma stawic czolo graczowi ktory jest dozo silniejsza 5 ? jestem teraz 4 jaki jest sens wejsc na 5 skoro wiem ze bardzo silna 5 tylko na to czeka ? I wiem ze wchodzac na 5 zaraz zostane zaatakowy i spadne strace wojsko surowce i co robic dalej ? znowu odbudowywac wojo i znowu przez tego samego gracza zostac zjechanym i tak w kolko jaki to jest sens. Zrobic range6 i dac mozliwosc rozwinac sie innym dac mozliwosc pogrania innym. jesli bardzo silna 5 poluje na kogos to ten napewno nie rozwinie sie tylko bedzie coraz gorzej. I jaka to jest spawiedliwosc ?

PostNapisane: poniedziałek, 11 listopada 2013, 18:59 
Nowicjusz

i wlasnie o to chodzi
nawet golabek nie pomoze...a propo's golabka
jest on jak wrobelek ,ktoremu wydawalo sie ,ze byl orlem ale w mlodosci troche chorowal
w porownaniu z kims z top 10...nawet 5 takich armii jak starozytni nie pomoze....ta gra schodzi na psy

PostNapisane: poniedziałek, 11 listopada 2013, 19:08 
Nowicjusz

Popieram koleżankę - autorkę posta i popieram kolegę który podziela jej zdanie na temat szóstej rangi. Młoda piątka nie ma żadnej szansy w bitwie z rozbudowaną...
Dawajta szóstkę, albo mój taki kolega co to nie podam jego nicka - powiedział w zaufaniu że rzuci grę...
A on ma telefon i pewnie kiedyś perły kupi(jak już potanieją do 1,23 z vatą to na pewno).

Wasz oddany gracz - Ja. Dziad, Kubek Dziad

PostNapisane: poniedziałek, 11 listopada 2013, 20:11 
Suzeren

Akurat w tej kwestii się z Wami zgodzę. Faktycznie gracz, który wchodzi na suzerena, nie ma najmniejszych szans, a od razu staje się celem. Jeśli jeszcze taki gracz, otrzymuje od mocnego informację, że mocny nie zalicza quest, tylko chce go zniszczyć, żeby przestał grać- cóż, brak mi słów komentarza. W taki własnie sposób serwer jest doprowadzany do wyludnienia. Tak wiem, jest świątynia, tyle tylko, że jeśli takich agresywnych graczy ma się w okolicy kilku, to niestety i cztery świątynie nie wydolą, aby non stop w nich mieszkali. Szkoda tych młodych graczy, których zapał do gry jest w taki sposób niszczony :)

PostNapisane: poniedziałek, 11 listopada 2013, 20:42 
Nowicjusz

swiatynia nic nie da jak sie uprze wysle atak jednym najmem i bedzie szedl 8 godzin i zablokuje ze nie dasz go do swiatyni az w koncu trafi albo poprosi kolesi z klanu i tak masz pozamiatane . jak sie uprze to znajdie sposob . kolezanka ma racje gra staje sie bez sensu i ludzie rezygnuja i prowadzi to do wyludnienia serwa . a taka 5 silna ma podniete ze wykonczyl nastepnego gracza

PostNapisane: poniedziałek, 11 listopada 2013, 20:47 
Nowicjusz

i teksty ....masz przechlapane,tylko wejdz na 5** :evil:

PostNapisane: środa, 13 listopada 2013, 02:21 
Magister

abc obrony nooobka

32 lustra lvl 5-7
2x magik lvl 5-7
umocnien wystarczajaco do osiagniecia maksymalnej obrony
uklepanie jak najszybciej 300-500k najemnikow.
400+ antyszpiegow
niechodzenie na dalekie ruiny

taki bunkier zniecheci wielu agresorow

PostNapisane: środa, 13 listopada 2013, 13:28 
Suzeren

Day, z całym szacunkiem, ale jednak mowa o osobach, które wchodzą na suzerena, zatem 300-500k najemników, to chyba w sferze marzeń pozostaje :) Zresztą ja tam suzerena mam długo, ale tyle najemników to na oczy nie widziałam. :mrgreen:

PostNapisane: środa, 13 listopada 2013, 17:43 
Nowicjusz

przy obecnym wydobyciu złota produkcja 5k najemnikow na dzień nie jest trudnym osiągnięciem, przy wiekszej może juz brakować jenców wiec te 150k w miesiąc każdy może zrobić + nagrody z podstawowych qestów i mamy 200k na koniec zaklęcia litości

PostNapisane: środa, 13 listopada 2013, 18:46 
Nowicjusz

DAY...wszyscy bylismy na 5*...mamy ciemnice ,w.magiczne w.zwykle rozbudowane na wysokie poziomy...nie chodzi o ataki na miasto
chociaz takie tez sie zdazaly ,ale z calym szacunkiem dla mnie burzenie budowli ,bo nie moge dybnac armii sa juz chyba na poziomie zalamania nerwowego albo dzialania z nudow
tu chodzi o cos innego
zlapanie armii na powrocie z ruin lub z innego miasta etc....nikt nie jest w stanie wsadzic do swiatyni polowy ML,wybacz ale nawet swiatynia na 9 poziomie (o ile taka by byla )nie daje takiej mozliwosci
a ogrom armii suzerena z top10 w porownaniu suzerena ponizej 200....nawet bud.obronne na 7 lvl nie sa w stanie obronic wojska
gra ktora polega na siedzeniu w miescie badz ryzykowaniu ,albo sie uda albo nie,jest bez sensu
dlaczego silny suzeren nie atakuje rownych sobie,tylko szuka pocieszenie u slabszych a zwlaszcza takich ,ktorzy dopiero zaliczyli 5 range...czerpia z tego satysfakcje,czy uwazaja ,ze oprocz nich ,dla innych graczy juz nie ma miejsca
czy to jest w porzadku?
nie sadze

PostNapisane: czwartek, 14 listopada 2013, 07:37 
Magister

djablica -> kwestie najemnikow rozwiazal raijin. jesli nie wiesz jak wyglada 500k najemnikow w swoim wlasnym garnizonie.... to znaczy ze masz strasznie przyjazna okolice.

killer -> poki co top 50 serwera nie chodzi ruchomymi miastami na 1 cel wiec nie chce mi sie wiezyc ze masz wszystkich sasiadow agresywnych/zlowrogich. no chyba ze masz towarzycho z AG/BAKAR obok siebie - tam pelno "ludzi" jest z ktorymi nawet nie da sie pogadac (teksty typu "przeszpiegowales mi kopalnie wegla 1 szpiegiem - uwale cie za to" - byly kiedys standardem ;]) -no ale ile takich "ludzi" mozesz miec obok siebie? Zreszta trzeba zaakceptowac ze drapiezcy tacy po prostu sa. a AG to NAJAGRESYWNIEJSZY klan na serwerze. Chyba tylko M&M i kiedys ELITE nie trzesa przed nimi portkami i chwala tym klanom za to ze maja jądra do tego ;]

Ale duzo z tych graczy tak wlasnie mysli upolowac i wogole. nie oddal jeziorka? -> do pojechania.
I w sumie to jest tez naturalne. Maly zjada wiekszego. jak sie jest malym trzeba byc sprytnym i kombinowac zeby nei dac sie zjesc.

1 osobe mozna trzymac praktycznie non-toper. przy spaniu/kilku godzinach afkowania da sie dodac do swiatyni 2 osoby. w porywach do 3. (mowie o dluzszych okresach czasu. wiadomo ze jak jest emergency to sie i 20 3ma).

W MyLands nie da sie stracic armiii jesli grasz OSTROZNIE. Oczywiscie bedziesz sie rozwijal wolniej, ale bedziesz to robil. Jesli jest ostro - pogodz sie z utrata osiedli pozbaw wroga osiedli - zapewne on tego nie chce i cieszyl sie nie bedzie.

Trzeba jednak pamietac ze jest juz na serwerze troche suzerenow ktorzy moga robic naprawde niemile rzeczy. oni beda rosli w sile i pogodzcie sie z tym. Zawsze sie trafi jakis rekin/lew/czlowiek ktory bedzie krolem okolicy :)

nie poddawaj sie i walcz dalej. odgryzaj sie az agresorowi sie odechce. a jesli jest "T**** C****" (to z kapitana bomby) to i lepiej - mozesz czerpac satysfakcje z tego ze nadales komus sens zycia ;-D

Ostatnio edytowano poniedziałek, 18 listopada 2013, 14:40 przez netkasa, łącznie edytowano 1 raz
zmiana słów

PostNapisane: czwartek, 14 listopada 2013, 19:02 
Nowicjusz

od takich "ludzi" z AG i Bakaru ucieklismy (tak sadzilismy) w bezpieczna okolice...do czasu

kiedy sie okazalo,ze wokol nie ma nikogo (albo juz nie ma,bo jakos tak ranga mu sie zminila)...i zostalismy my
jednym sprawia przyjemnosc fakt,ze tworzy sie fajny klan,gdzie mozna powyglupiac sie ,posmiac i w miedzyczasie skoczyc na ruinki
inni,uwazaja ze sa panami okolicy i maja gdzies to ,ze napisze sie do nich ,zeby opuscili etc
dlatego postanowilsimy nie dac satysfakcji tym "ludziom" i wybilismy wojsko tak aby spasc na 4 range dajac jednoczesnie komus kto jest normalny w tej grze szanse na nabicie expa

jest teraz ok...ale tak byc nie powinno
surowce sie przelewaja,swiatynia stoi bezuzyteczna,wojsko sie nie produkuje
gra stanela w miejscu....moge powiedziec ,ze nie sprawia to przyjemnosci i gdyby nie fakt,ze wlasnie znajomi ,ze to oni sprawiaja,ze loguje sie na tym serwie ,dawno juz bym zrezygnowala
i kto wie ,czy tak nie zacznie sie dziac
a wtedy co???
komu dokopia?
a moze tez sie im znudzi gra...czy o to chodzi?
wlasnie jest jedna niescislosc ,jesli chodzi o suzerena
nawet gdybym chciala wbic sie na 5* z wojskiem z ktorym teraz nie daje sobie rady sama na R4 a punktowo do suzerena brakuje mi niewiele,jak myslisz ,jaka mam szanse przetrwac i jak dlugo?

Ostatnio edytowano poniedziałek, 18 listopada 2013, 14:42 przez netkasa, łącznie edytowano 1 raz
zmiana słów

PostNapisane: czwartek, 14 listopada 2013, 21:07 
Magister

masz szanse przetrwac na tyle dlugo zeby sie usamodzielnic, zbudowac obrone, rozbudowac armie, rozbudowac miasta, badanai robic, a potem, po dluuuuuuuuuugim czasie kiedy zerkniesz w ranking i stwierdzisz ze jestes TOP 10 - stwierdzisz "hoho czas zakasac rekawy"

uwierz mi ze jestes w stanie to zrobic. pytanie czy to zrobisz :)

PostNapisane: czwartek, 14 listopada 2013, 21:31 
Kapitan

chyba że to tego czasu gra się mu znudzi.... kolejne questy nie zachęcające do ich robienia

PostNapisane: piątek, 15 listopada 2013, 09:36 
Kapitan

killer2012 napisał(a):
od takich "ludzi" z AG i Bakaru ucieklismy (tak sadzilismy) w bezpieczna okolice...do czasu

Zapomniał wół jak cielakiem był? Nie pamiętasz że robiłeś to samo? Żeście bandą z sagi i niepokonanych (ha ha) napadali na słabszych w swojej okolicy. Wtedy było cacy, a jak zaczęliście dostawać bęcki, to już źle.

BTW "takich ludzi" to poszukaj w swoim klanie.

PostNapisane: niedziela, 17 listopada 2013, 19:10 
Nowicjusz

gra mi sie nie znudzila ,ale znudzil mi sie server i of course wkrotce bede suzerenem,ale juz nie tutaj :mrgreen:
btw monczkin...jesli ktos kogos atakowal,nie bylo to na 5 randze i nie byla to 3 krotnie wieksza armia...i nie bylo to miasto a szyb(tak gwoli przypomnienia)...pomijajac juz fakt co stalo sie potem i jakich slow uzywales ty i twoi wspolklanowicze....szkoda,ze o tym nie wspomniales :lol:
a przy okazji....zastraszanie w miedzyczasie ,ze jak szyb nie zostanie ci zwrocony bedziemy mieli przefajtane do konca gry hahhahahha...jakie to bylo zalosne tak samo zalosne jak zalosnych jest dwoch graczy w tym klanie i zaloze sie ,ze oni wiedza o kogo chodzi

PostNapisane: niedziela, 17 listopada 2013, 21:43 
Kapitan

@killer2012 masz rację, szkoda komentować.

PostNapisane: poniedziałek, 18 listopada 2013, 09:13 
Magister

killer2012 nie badz nooob i nie uciekaj na inny serwer. tam tez bedzie ktos silniejszy, odbije ci szyb, zgwalci osiedla.... i co nastepny serwer? graj tutaj! naumiej sie grac i sie odgryz. pamietaj ze nawet top 1 to tylko ludek po drugiej stronie monitora i mozesz mu pograc latwo na emocjach jadac osiedla itp.
nie dopisuj sie do listy ML'owych tchorzy. lepiej dostac becki z godnoscia niz fajdac po gaciach i uciekac

btw. ktos zauwazyl ze w sumie moznaby zmienic nazwe tematu na "suzeren" i wychodzi na to samo? ^^

PostNapisane: poniedziałek, 2 grudnia 2013, 17:13 
Magister

Popieram są ruiny 6lvl powinni i być gracze 6lvl :)

PostNapisane: poniedziałek, 2 grudnia 2013, 19:28 
Kapitan

Belgarathh napisał(a):
Popieram są ruiny 6lvl powinni i być gracze 6lvl :)
czyli popierasz,że r6 dla poziomu 6-stego i suzereni 5 lvlnie mogą ich atakować super

PostNapisane: poniedziałek, 2 grudnia 2013, 20:27 
Magister

Jak to nie moga suzereni 5lvl atakować 6... na ruiny 6 mozesz iść i z 1 gwiazdką jak Cię ktoś weźmie;p
Ale Te Kozaki z mega armią powinny mieć 6 gwiazdek i tylko na ruiny 6 moc chodzić ewentualnie agres 5;p

PostNapisane: poniedziałek, 9 grudnia 2013, 15:15 
Eskwair

glupie glupie bylo jest dobrze trzeba sie pilnowac tez tak kiedys myslalem gra daje duzo mozliwosci obrony jak ktos mysli to strategia jest a nie debilizm mysl i nic nie bedzie cie jechalo ktos napisal poradnik dla nobka co trzeba miec w zamku i to starcza

PostNapisane: środa, 18 grudnia 2013, 17:33 
Kapitan

killer2012 napisał(a):
dlaczego silny suzeren nie atakuje rownych sobie

Bicie równych sobie jest bardzo ryzykowne , jeśli chcesz porównania - spróbuj napluć w twarz Tysonowi . Dużo bezpieczniej jest rozdeptać niemowlakom babki z piasku , które cały dzień mozolnie stawiały w piaskownicy . Pozdr

PostNapisane: środa, 18 grudnia 2013, 22:34 
Magister

SamurajJack napisał(a):
[...]Dużo bezpieczniej jest rozdeptać niemowlakom babki z piasku , które cały dzień mozolnie stawiały w piaskownicy . Pozdr

To tylko "babki", każdy wie, że one nie są stałe.
Uświadamiać trzeba od dziecka, oszczędza to później wielu gorzkich rozczarowań. :mrgreen:

Verbum sapienti sat est.

PostNapisane: wtorek, 4 lutego 2014, 20:11 
Magister

odgrzeje kotleta xD

Dla mnie tytuł tego postu powinien być inny: "6 ranga dla najlepszych" w której da się:
- atakować r7 i r8
-- te ruiny ze zwiększoną ilością złota(r7 - 2x tyle złota co teraz w r6) i pereł(r8 -tak kolejny poziom proponuję[w zamian za te "rzadkie" r7])
- wejście na ten poziom oznacza brak/prawie brak limitu atakowania innych(brak ograniczeń 2 ataków, ale można ustawić limit np: 25 ataków/dzień), mowa tylko o graczach na tej samej randze(tak jak aktualnie jest)
- nie znikanie nagród(JaraczJoint o tym pisał)
- skrócenie czasu transportu wojska(nawet 4 krotne, tylko na 6*) po to aby wyskoki na 10 królestw nie były przeszkodą(pod kontem złota), ma to na celu wybraniu 50-200 graczy z całej planszy aby mogli atakować siebie a nie tylko 2-3 graczy w okolicy bo dalej nie ma kasy/czasu na lotne miasto.
- na tej randze świątynia ma 50% wartości many
- turnieje wojenne, organizowane co jakiś czas(jak zbieranie flag - trochę zazębiające się), i w tedy kto ile wojska innemu graczowi skosi(dostępne tylko dla tych z rangi 6*) - Podczas turnieju wskrzeszasz będzie miał -30%.
-- za wygranie medal, perły, trochę najemników, exp boh, złoto, artefakt(nawet 5L - ale to zostawiłbym losowość w grze[3-5L]), do tego możliwość wyboru nagrody(tak jak w HoMM III w "szkatułce")

Ranga ta od np: 6x (pk 4 rangi) - czyli tyle aby normalnie było można brać R5 i średnie R6.

Wnioskuję o to po to aby można było dalej się rozwijać, bo teraz jak ma się 3-4 miasta dobrze rozwinięte to niestety nie można zostać na 4G, bo już nie można samemu atakować R4(zbyt słaba armia) lub trzeba siłą rzeczy wejść na 5G, a tam od razu łomot od takich z top 100 gdzie wysyła ktoś 10% wojska i rób co chcesz... nie masz szans... albo tekst "podbierasz mi ruinki, licz się z kasacją armii" lub "za pobieranie ruin kasacja miasta i najlepiej wynoś się z tego królestwa i okolic", no i pytanie co to da że zgłoszę do administracji...?? odp: nic[knebel na parę dni]. bo ilość kratek(królestw) jest ograniczona i każdy gracz może mieć do 6miast więc przy top 100 już na oko widać że całą plansza jest w promieniu 2-3 królestw od każdego miasta zapełniona. Czyli reasumując 5*(zw. Suzaren) jest dla TOP 100 graczy, reszta się w zasadzie nie liczy, a tym bardziej taki początkujący(czyt. wchodzący z 4* na 5*)...

PS: Jak nic się nie zmieni to przyjdzie założyć klan dla 4 gwiazdkowców i tępić Suzarenów najemnikami ile wlezie... Co nie wiele da... ale tak może ta gra nie straci sensu...

PostNapisane: środa, 5 lutego 2014, 10:21 
Suzeren

Zgredzio- 2x więcej pereł niż r6, czyli 2 perły? :mrgreen:

A ja części założeń Twojego pomysłu, tych dotyczących ataków jestem przeciwna. Dlaczego? ano dlatego, że to jest serwer górniczy, a nie bojowy. Zatem skracanie czasu ataków na graczy, czy zwiększanie limitów tych ataków, byłoby co najmniej dziwne. Natomiast, powinien być zniesiony limit ataku ruin, gdyż utrzymanie dużej armii, przy limicie 30 ruin, graniczy z cudem. Piszę tu o ścisłej topce, których armie jakie są, wszyscy wiemy. :) Powinien być w ogóle obniżony sam koszt utrzymania wojsk.

PostNapisane: środa, 5 lutego 2014, 17:56 
Magister

no i tutaj nie rozumiesz mojego zamysłu ;-) Ale cóż... wyjaśnię do czego zmierzałem:
- chciałem wywołać redukcję wojska w TOP 100, poprzez szóstą rangę(6G), w której tylko tacy mogliby się "tępić" i stąd spadaliby na 5G i budowali się nadal, bo teraz nie ma takiej opcji aby Suzaren, Suzarena z odległości dalej niż 10-15 królestw atakował, bo raz że nie dojdzie dwa że to nie jego rejony a trzy to koszt złota, a inaczej będzie gdy będzie taniej, szybciej i będzie to turniej(turniej tylko dla 6G. Inne rangi nie mogą uczestniczyć).

Więc chodzi o jakiś turniej, który będzie nastawiony na niszczenie armii, a nie robienie jej w nieskończoność przez X czasu, bo zapewne wiesz ile czasu robi się armię do np. TOP 100 xD Pomijam kwestię questów -> weźmy pod uwagę tylko produkcję wojska.

A teraz to co poruszyłaś: Podaj mi adres polskiego serwera bojowego ??
Skoro go nie ma, i jak były dwa górnicze a potem zrobili jeden, to jaka jest szansa otwarcia serwera bojowego ??
Sądzę że nigdy się go nie doczekamy, więc niech w Polsce będzie serwer 2in1.

PS: Jak nie podoba Ci się mój i innych pomysł, to powiedz jak "dać żyć 'młodym' Suzarenom" ?? Nie mówię o opcji kupowania wojska w questach za perły, bo to mija się z celem (moim zdaniem).

PostNapisane: środa, 5 lutego 2014, 23:27 
Suzeren

Ależ Zgredzio, ja się z Tobą zgodzę, że należy coś zrobić, aby Ci młodzi mieli szanse rozwoju, gdyż nie mają najmniejszych szans ze "starymi", bo to nie te czasy, gdy gołąbek przerażał. Inna sprawa, że często nie są uświadomieni, jak dbać o swoje wojsko. Nie wiedzą, że należy je chować, zamykać bramy i takie tam... Czemu nie mają tej wiedzy? w dużej mierze dlatego, że nie miał ich kto uświadomić. Czasem nie mają klanów, a czasem w klanach te kwestie nie są poruszane, dopóki ktoś nie straci armii. Od doświadczonych kolegów z okolic, też niewiele mogą się dowiedzieć, ponieważ oni nie chcą uczyć zasad funkcjonowania w grze, gdyż w taki sposób obiorą sami sobie potencjalny cel. Wiele razy słyszałam od młodych ludków, że mają sąsiadów niekomunikatywnych i nawet im nie odpiszą na wiadomość. Hm... ilość woja uderza w głowę? sama nie wiem... jednak faktem jest, że jest im trudno. Na pewno jakimś rozwiązaniem byłaby szósta gwiazdka, jednak musi to wszystko być dobrze opracowane :)

Bojowego serwera u nas nie widziałam i pewnie nie będzie, odniosłam to do pomysłu zniesienia ataków na ludków, gdyż takie rozwiązanie kłóciłoby się z ideą serwera górniczego. :)

PostNapisane: czwartek, 6 lutego 2014, 08:16 
Magister

Głównie chodzi o to aby tych "starych" graczy(czyt. Top:1-200) zmusić/zaproponować do atakowania siebie(innych graczy na podobnym poziomie) a nie czekanie na takiego "świeżego" Suzarenika xD Sama jesteś w tej grupie osób dla których należałaby ta 6 ranga ;-)
dla przykładu aktualnie gracz na pozycji(ranking ogólny) 200 ma prawie 20 000 000 000 pk gdzie Suzaren zaczyna się od 650 000 000. A to jest ponad 30x więcej, więc ni jak ma się to do początkującego(nie wspominając o tych z top1-25). Nawet jak wspomniałaś gdyby chować wojsko(zamykać bramy itp...) to nie wiele da bo:
- "starzy gracze" mają dobrego boha -25%(nauka) + artefakty(widziałem nawet takiego w butach -50%[L5]) Więc nawet wyskok takiego "świeżego" Suzarena na R5 do królestwa obok może skończyć się atakiem innego gracza z 2 królestw dalej...

A teraz mam pytanie do Ciebie(Diablico), kiedy ostatni raz atakowałaś kogoś mocniejszego od siebie?

Te ograniczenia ataków itp... które proponowałem byłyby tylko dla czasów turnieju bojowego dla graczy 6 rangi, aby delikatnie ich zmusić(zaproponować) atakowanie graczy równie mocnych jak oni sami, a nie atakowanie takich początkujących.

A co do rozmawiania i nauki młodych - masz rację, sam wynoszę się z rejonów GutekDrow(środek mapy) bo tam nie ma "normalnych ludzi", a jeżeli są to są w mniejszości. W tych rejonach za podejrzenie miasta mocnego Suzarena dostaje się od razu 30x skan(wybicie anty szpiegów i luster), do tego zwoje na niszczenie ludzi i surowców -> tak miałem od tego gracza gdy byłem na 3gwiazdkach... Więc cóż tu dużo mówić... Przeniosłem się w rejony gdzie da się z ludźmi pogadać i współpracować - ale nie każdy może na to liczyć, bo Ci "mocni" myślą że są tu Bogami i siebie nawzajem nie atakują a jedynie słabszych.

Dla przykładu podam tekst: "Ten gracz jest jak pieczarka" -> "jak podrośnie to go ścinają" => to chyba wszystko wyjaśnia jakie układy panują między mocnymi a słabymi.

Można wprowadzić też procentową rangę globalną, np. takie coś było w w Ogame czy Xwars, czyli można atakować nie słabszych graczy niż 0,7% swoich punktów i problem się rozwiązuje sam na całej linii ;=] A na ułatwienie można kolorować nazwy graczy(zielono = słaby gracz, nie możesz atakować)

PostNapisane: czwartek, 6 lutego 2014, 10:51 
Suzeren

Chętnie odpowiem na pytanie. Nigdy nikogo nie atakowałam i nie zamierzam. Kroję sobie ruiny i jeśli mogę, to pomagam tym słabszym radząc, czy w zrobieniu quest :)

Jak słusznie zauważyłeś, jestem w tej grupie, którą chcesz tak ukarać. :mrgreen: i teraz mi powiedz, jakie ja mam szanse obrony, przed graczami ze ścisłej topki? ano żadne, jak taki mnie atakuje, pozostaje mi popatrzeć, jak znika moja armia (jeśli nie mam możliwości jej schować), gdyż pół mojego klanu, gdyby stanęło do obrony, nie jest w stanie się przeciwstawić mocy takiego gracza jak poleasca, a co dopiero tych troszkę wyżej w rankingu. 8-)

PostNapisane: czwartek, 6 lutego 2014, 11:58 
Magister

Czyli dochodzimy do wniosku że mały suzaren musi się słuchać większego suzarena i tak aż do TOP 10.
Więc pozostaje tylko opcja ograniczenia rang do jednej globalnej rangi w sferze Suzarenów:

Każdy Suzaren może atakować graczy mocniejszych i nie słabszych niż np. 0,7 współczynnika swojej armii/pk ogólnych.

Każdy inny pomysł będzie krzywdzący dla kogoś innego -> jak to zauważyłaś ;=]
Chyba że masz inny pomysł ??

PostNapisane: czwartek, 6 lutego 2014, 13:55 
Magister

bredzicie.

temat juz byl walkowany.

kiedy bylem w top 7 NIE BYLEM W STANIE WJECHAC NA STOLICE DOBRZE PRZYGOTOWANEGO SWIEZEGO SUZERENA z PTASZKIEM

nie bylem w stanie bez powaznych strat wjechac dobrze przygotowanemu SWIEZEMU suzerenowi bez ptaszka.

nie ma potrzeby wprowadzania kolejnych rang. wszystko jest tak jak powinno byc. mechanika gry jest przemyslana i bliska doskonalosci. teraz tylko trzeba ja zrozumiec i umiec sie w niej poruszac.

Przypominacie mi kogos kto chce lowic ryby budujac specjalnego transformersa do tego - zamiast nauczyc sie o wedkach, sieciach, harpunach itp...

PostNapisane: czwartek, 20 lutego 2014, 18:58 
Moderator

została przekazana dalej

Strefa czasowa: UTC [ DST ]