My Lands: Black Gem Hunting

My Lands Discussion Board
Teraz jest piątek, 18 października 2019, 11:26

Strefa czasowa: UTC [ DST ]

Autor Wiadomość
PostNapisane: piątek, 29 listopada 2013, 17:12 
Eskwair

Dajmy na to, chce kupić sobie art 5lvl, nie mówiąc o całym zestawie.
Ile mnie to będzie kosztowało? Najtańszy art tego poziomu to 100k pereł. Płacąc, dajmy na to przelewem (tak wiem, koszt różni się nieznacznie w różnych metodach), wydaje niebagatelną sumę 3 500zł. Drogo? E tam, zaledwie 1 pensja, kto by się przejmował.

Zestaw 4lvl- jedyne 416k pereł. Najtańszy zestaw 5lvl- jedyne 1 280 000zP. Czyli koszt w PLN za zestaw 4lvl blisko 18tys zł, za 5lvl już tylko 50tys.
Tak, z przyjemnością zrezygnuję z pensji, samochodu i innych przyjemności, byle tylko mieć taki zestaw.

Myślę, że każdy zauważył już, że gra jest w znacznym stopniu odrealniona dla przeciętnego Polaka. Biorąc pod uwagę częstotliwość pojawiania się arcyruin i ilość pereł w ruinach w ogóle, cel staje się nieosiągalny.

Wnoszę o zmianę cen CzP tudzież ilość pereł koniecznych do zakupu artefaktów, tak by każdy mógł sobie pozwolić na zakup choćby tych tańszych "zabawek".
Raz, że tańsze perły prawdopodobnie zachęciłoby więcej osób do zakupu, dwa- tańsze artefakty przywróciłyby wiarę niektórym graczom, że jeszcze kiedyś uda im się zdobyć wymarzoną zabawkę.

Kolejną sprawa to dysproporcja pomiędzy metodami płatności. Mam tu na myśli głównie płatność smsem w porównaniu z pozostałymi metodami płatności, które w jakimś stopniu są zbliżone do siebie. Otóż kupno czarnych pereł poprzez smsa staje się zupełnie nieopłacalne, a wielu ludzi nie korzysta z tej formy płatności (nie mając innej możliwości zakupu CzP), bo najzwyczajniej czują się wydymani.

Tyle refleksji na dziś, pozdrawiam.

PostNapisane: piątek, 29 listopada 2013, 19:31 
Kapitan

A ja jestem przeciwny :)

PostNapisane: piątek, 29 listopada 2013, 19:43 
Eskwair

Poproszę o uzasadnienie.
Tańsze perły umożliwią wyrównanie poziomu gry mocniejszych i słabszych graczy.
Poza tym weźmy pod uwagę fakt, że w ML grają nie tylko osoby dorosłe, które stać na ciągłe wydawanie złotówek.

PostNapisane: piątek, 29 listopada 2013, 22:08 
Kapitan

Myślę o zakupionych artefaktach znowu będzie niesprawiedliwość jak obniżą.

PostNapisane: piątek, 29 listopada 2013, 22:19 
Kapitan

Ewelina465 napisał(a):
Poproszę o uzasadnienie.
Tańsze perły umożliwią wyrównanie poziomu gry mocniejszych i słabszych graczy.
Poza tym weźmy pod uwagę fakt, że w ML grają nie tylko osoby dorosłe, które stać na ciągłe wydawanie złotówek.

Gra jest nastawiona na zyski. I mają gdzieś czy kogoś stać czy nie. Tak samo jest w innych grach. Tylko, że w inne gry oferują coś w zamian. Tutaj nie doczekasz się nawet odpowiedzi. Także zapomnij. Prędzej zamkną niedochodowy serwer.

PostNapisane: piątek, 29 listopada 2013, 22:50 
Eskwair

Gutek, czy ta gra kiedykolwiek była sprawiedliwa?
Też wydałam swoje 3 grosze na artefakty, ale nie miałabym nic przeciwko, żeby móc kolejne kupić nieco taniej.
Poza tym nie mów mi, że i tak już nie zdobyłeś przewagi w grze, grając tyle czasu,
Dajmy szanse młodym, niech mają choć cień nadziei, że uda im się przetrwać, nim kolejny gracz z wypasioną armią nie zostawi im nic. Zaczynając wcześniej miałeś większe szanse na zdobywanie jezior etc., wielu twierdzi, że w zarodku gdy były perły również w ruinach, a teraz? Skąd taki maluch ma wziąć perły na rozwój?
1. Szanse na jezioro marne
2. Aukcje rzędu 8mln za 150 pereł...
3. Ruiny zasobne przeważnie w 1 perłę.

Spróbuj zacząć od nowa z tym co jest teraz. Kiedyś jeszcze dało się coś uciułać, a na artefakt sobie ewentualnie dokupić parę CzP, a teraz- jak nie kupisz, nie masz.

moczkin: Odnoszę wrażenie, że admini tudzież ktośtam u góry już spisał grę na straty i uznał za niedochodową, robiąc wszystko, by zniechęcić najbardziej wytrwałych graczy do gry. Skoro już mają takie dziwne pomysły, czemu nie podsunąć im kolejnego na ocieplenie atmosfery? Uważam, że nie zaszkodzi spróbować.

PostNapisane: piątek, 29 listopada 2013, 23:30 
Kapitan

Wątpię przy rozdawaniu takich artefaktów:
http://iv.pl/images/74677641061354922945.jpg

EDIT: R7 niedawno teraz nowy artefakt otrzymał niech ktoś nie mówi że to przypadek czy szczęście?

PostNapisane: piątek, 29 listopada 2013, 23:42 
Eskwair

Nie mówimy teraz o rozdawaniu a kupowaniu artefaktów. Większość dostaje chłam i tak zostanie, o statystycznie dobry artefakt to 1-2 na kilkadziesiąt do wyboru.
Nie powiesz, że grając już pewnie ponad rok nie miałeś ani jednego słonego jeziora etc. I większość graczy z topki również zapewne miała ich kilka, da się uzbierać na parę zabawek 2-3lvl.
Ja mam na myśli początkujących graczy, żeby trochę odświeżyć grę.
Ale, nie będę się kłócić, bo nie ma o co. Zawsze jednemu się coś będzie podobać, innemu trochę mniej.

PostNapisane: piątek, 29 listopada 2013, 23:49 
Kapitan

Ja się z tobą nie kłócę ale mówię co jest w topce wiec nie gadaj bzdur o równościach itp. To co ktoś kupił to kupił, ale to co pokazuję widać, że z questu tutaj nie ma też równości. Mi nie poprzeszkadzało wydobycie, ale widać że twórcy swoich preferują

PostNapisane: sobota, 30 listopada 2013, 00:06 
Eskwair

Masz rację, to nie kłótnia.
Rozumiem Twój punkt widzenia, ale wg mnie powód jest prosty:

Na swoich mają zarobek- widziałeś ile serwerów na ruskim jest? Jak tam ostatnio byłam, działało 16. Około 6k graczy na każdym, i Iranu, Ukrainy, Grecji, Bułgarii i innych, na których się natknęłam a nie jestem w stanie sobie przypomnieć.

Jeżeli admini mówią prawdę, że ilość CzP w ruinach jest odzwierciedleniem wpłat, u nas z tym marnie.
Nie wiem, czy zauważyłeś, ale od pewnego czasu obserwuję pewną zależność- nie dość, że nie ma pereł, nie znajduje w ruinach żadnych zwojów. Kiedy pojawiają sie perły- teoretycznie ktoś wpłacił gotówkę- sytuacja od razu się zmienia i wówczas statystycznie w połowie ruin mam zwoje.
Podejrzewam, że z nagrodami jest tak samo- mało dochodu= beznadziejne nagrody.
Po ostatnich zmianach sama się zastanawiam, czy kolejny raz się bawić w kupowanie czy po prostu na dobre nie zakończyć gry.

Natomiast jeżeli perły byłyby tańsze- może więcej osób widziałoby swoją szansę rozwoju i przetrwaniu jako suzereni w zakupieniu tańszych artefaktów, mniej opłacalne stałoby się wyciąganie pereł z gry, dzięki czemu może by się coś zaczęło dziać w aspekcie ilości pereł w grze.
Takie moje przemyślenia.

Pozdrawiam.

PostNapisane: niedziela, 1 grudnia 2013, 11:36 
Eskwair

Jeżeli by nie było wpłat skąd w takim razie w tak krótkim odstępie czasu kolejna R7 :?: :?: :?:
W dodatku ostatnie 3 Arcyruiny były w rejonie zachodnim, gdzie wszyscy wiedzą kto ma swoje miasta.
Kiedy jakaś Arcyruina była w środku mapy lub na wschodzie?... :roll:

PostNapisane: niedziela, 1 grudnia 2013, 11:42 
Kapitan

w środku nigdy nie było

PostNapisane: wtorek, 3 grudnia 2013, 12:06 
Marszałek

Pierwsza była w środku (43-21), tylko, że na południu, druga na północy (37-1), trzecia znowu na południu (45-22), kolejna i pierwsza agresywna to północny zachód (14-3), następna tez zachód tylko bliżej równika (17-8), a ostatnia została trafiona przez graczy z elite, więc też była jakoś na zachodzie (trudno określić dokładne położenie). Jakoś tylko wschód jest skutecznie pomijany przy "losowaniu" ;)

PostNapisane: środa, 4 grudnia 2013, 18:58 
Magister

Czasem Unkas nie trafił arcy na wschodzie?

PostNapisane: poniedziałek, 9 grudnia 2013, 15:14 
Eskwair

3500 jedna pensja mówisz tu chyba o pensji żydków ja tam nie narzekam ale wiem ile ludzie zarabiają 3500 daj spokoj to tyle w białymstoku ludzie zarabiaja za 2,5 miercha praca ....

PostNapisane: środa, 11 grudnia 2013, 11:18 
Kapitan

Czyli na naszym serwie obcokrajowcy są lepiej traktowani kolejny artefakt 5 lvl - ach ta losowość(przypadek?)
http://iv.pl/images/25087120175717527927.jpg

PostNapisane: środa, 11 grudnia 2013, 11:27 
Magister

Nie ma co sie w teorie spiskowe wdawac w tym względzie; jedyna opcja sprawdzenia tego to zdobycie dostepu do serwera ML, wiec bedziemy sobie mogli spekulowac. wiadomo ze prawdopodobienstwo na papierze sobie a w realu - sobie.

Niedlugo odbieram drugiego arta wiec mam nadzieje ze nagne troche statystyke ;-)

ale fakt faktem... szczescie badz pech przy artach 4/5lvl za bardzo ustawia gre

PostNapisane: środa, 11 grudnia 2013, 11:49 
Kapitan

tak dostaniesz buty boga

PostNapisane: środa, 11 grudnia 2013, 15:30 
Marszałek

mi lvl5 za potworki trafił się całkiem przyzwoity :)

oczywiście na przestrzeni tysięcy zrobionych ruin (ponad 10 artefaktów znalezionych), setek questów, kilkunastu turniejów też dostałem sporo śmieci, ale w ujęciu ogólnym nie mam na co narzekać, więc ja się pod teorią nie podpisuję ;)

czekają mnie jeszcze artefakty lvl4 do zdobycia - 2 za frakcję i 1 za 100 agresywnych - może wtedy zacznę trochę bardziej narzekać (oby nie) :P

PostNapisane: czwartek, 20 lutego 2014, 19:25 
Moderator

została przekazana dalej

Strefa czasowa: UTC [ DST ]