My Lands: Black Gem Hunting

My Lands Discussion Board
Teraz jest piątek, 18 października 2019, 09:56

Strefa czasowa: UTC [ DST ]

Autor Wiadomość
PostNapisane: środa, 16 lipca 2014, 07:34 
Magister

Wpadł mi pewien pomysł, który może zmniejszyć różnice między 1-4G a 5G ;-)

Czy można wziąć opcję z serwera bojowego/wojny frakcji:
Wiki napisał(a):
Na Górniczych serwerach agresywne mogą być ruiny 5., 6. i 7. poziomu, na Bojowych serwerach 4., 5., 6. i 7. poziomu oraz na serwerach typu Wojna frakcji - 4., 5., 6. poziomu i Domena Zła.

i wrzucić R4Agr. do górniczego, ponieważ coraz więcej graczy na niższych rangach ma Alchemie i mogliby zrobić doskonałe artki, które pomogą im walczyć z TOP100.
Co prawda budynków doskonałych dużo się nie zrobi bo szybciej wejdzie się w punktach na 5G ale zawsze to zmniejszy różnice między (1G,2G,3G,4G)<=>5G

PostNapisane: środa, 16 lipca 2014, 08:03 
Suzeren

Pomysł może i niezły, tylko jeśli takie 4 gwiazdki, uzbierają wojska na agresywne r4, to na pewno wbiją już 5 gwiazdek. Do tego pomysłu, potrzebny byłby również inny przelicznik punktów. :)

PostNapisane: środa, 16 lipca 2014, 09:53 
Magister

Nie koniecznie.... Wystarczy zmniejszyć ilość wojska (tylko) w R4Agr. o 90% i wstawić boha z innych AGR xD

Mówiąc inaczej, przecież na serwerze bojowym musi to jakoś działać aby te R4Agr mogli też i wziąć tacy z 4G.... no chyba że się mylę... ??

W ten sposób gra też przyzwyczaiłaby innych, "młodych" graczy do skutecznej obrony przed nie planowanymi atakami z R4Agr, bo potem na Suzarenie jest komasacja ataków(R5, R6, Agresory, Inni Gracze, Wojny, i upierdliwi gracze)... Po prostu przeskok z 4G na 5G moim zdaniem jest ogromny i dla "świeżych" graczy jest prawie nie do przejścia(akceptacji)... po 1-3 ataków(kasacji woja) taki gracz kończy grę i tyle... a to chyba nie było zamysłem Adminów ;-)

PS: Można też zwiększyć częstotliwość ataków R4 na graczy 4G - w ramach nauki ;-)))

PostNapisane: środa, 16 lipca 2014, 20:03 
Kapitan

a co z kosztami takich artów
wiesz jaki jest koszt przeróbki
dla gracza niskiego lv przerobienie jest mało osiągalne
1-częstotliwość znajdowania artków(na przeróbkę trza 2 takiego samego lv)
2 kryształki są różne a niekiedy żadkie dla suzerenów,a co z nisko lv graczami
3 zasoby . nie wiem ile,ale na pewno sporo,no i co z magami utrzymanie zasobów będzie kosztowne bo zanim uzbierasz to ucieknie ci kilka tysi

ale pomysł niezły z agrestami
tyko mogły by zawierać artki z większym prawdopodobieństwem trafienia, nawet niskiego lv zawsze to coś lepszego niż 1xrok
no i doświadczenie (mogłoby być wyższe na takich ruinkach)
pozdrawiam

PostNapisane: środa, 16 lipca 2014, 20:30 
Magister

Hmm.... widzę że jeszcze nikt nie wpadł na pomysł, że to ja sam sobie chce pomóc => stąd taki pomysł xD

1. Alchemie już mam
2. boha też(drugi w drodze ~ 2tygodnie)
3. pare artków leży bo badziewie dostałem
4. jestem na 4G
5. rozwinięty magazyn(skarbiec) artków/itp...

Więc brakuje mi: kryształów, a zanim zrobię armię i skoszę resztkami sił Agresta na L5, to minie trochę czasu o ile ktoś mnie nie upoluje w drodze powrotnej, a tak mógłbym ulepszyć co nieco... lub mieć magazyn kryształów aby je:
-> wykorzystać w późniejszym etapie na ulepszanie budynków/artków (na Suzarenie)
-> sprzedać za perły aby kupić inny o 50% taniej xD

Co do uciekania surowców... magazyny trzeba budować, ja tam nie narzekam... mam ich ponad 20 na 5L + naukę powiększanie magazynów 6/7 - jak dobrze rozplanuje magazyny to starczy mi na ok 40-50dni żołdu dla całej armi, więc nie wiem czy ktokolwiek na Suzarenie ma lepiej xD.

Ale tak czy siak na pewno nie jestem sam w takiej sytuacji no i nie raz było pisane jak zmniejszyć różnice między 4G a 5G... stąd ten pomysł, bo skoro boh wszedł od 2G no to można kryształy dać od 4G (może nawet niżej: 3G)...

PS: Co do artków, to się nie wypowiadam, bo od początku gry jeszcze żadnego nie znalazłem więc -> szkoda gadać ;=]

//// Edit:

Mówisz o rzadkich kryształach... to weź pod uwagę że jak taki 4G uzbiera i wejdzie na 5G to będziesz mógł mu je zrabować - więc też dla Suzarenów będzie łakomy kąsek xD

PostNapisane: środa, 16 lipca 2014, 21:14 
Kapitan

jestem za, ale jeśli chodzi o twój mag kryształków to też łakomy kąsek dla innych 4lv
ja jestem na 3lv i problemem dla mnie jest ilość pk. rankingu ogólego względem infrastruktury
nie mogę naklepać armii bo za dużo budynków rozwiniętych
wiem zawsze mogę wskoczyć wyżej ,
ale czy nie byłoby fajnie jak mógłbyś rozbudować zamki zanim wskoczysz na 5g
tak na wysokim poziomie bez alchemii

jak dla mnie ranking ogólny za bardzo wpływa na rangę

a arty są i są znajdowane ale musisz mieć wysoki lv bocha zwidowcę
i tu wracamy do problemu z doświadczeniem
wiadomo że butle ratują
ale w takich ruinkach co wspomniałeś można byłoby naklepać więcej IQ hirołkowi
no i jak wspomniałem znaleść art
i to byłoby opłacalne
ja osobiście nie znalazłem niczego
dopiero po1,5 roku znalazłem 1 słone jeziorko
bo r5 i wyżej nie, ale to chyba ze względu na poziom
moi explo giną na wysokiej ruinie

PostNapisane: czwartek, 17 lipca 2014, 08:54 
Magister

na 3G tak jest, ale na 4G już da się co nieco więcej rozbudować xD
Aha... badania nie robią dodatkowych pk. rankingu, więc alchemię możesz mieć nawet na 1G xD

No zwiadowcę też będę miał - spokojnie to na 3 boha szykuje, bo szkoda zwalniać mojego lekarza z 17L ;-)))

Tak czy siak, prośba do administracji o rozważenie wdrożenia procedury dodatkowych R4Agr. ;-))) :ugeek:

PostNapisane: piątek, 18 lipca 2014, 13:25 
Suzeren

Z tym bohaterem zwiadowcą, to nie do końca jest tak, że on znajduje więcej artefaktów. Tutaj decyduje w dużej mierze losowość. Ja mam wojownika, który od niedawna ma specjalizację zwiadowcy, ale przed zrobieniem specjalizacji, znajdował więcej artków, niż zwiadowca koleżanki. :)

Ogólnie sama opcja agresów dla 4 gwiazdek jest fajnym pomysłem, który w jakiś sposób ożywiłby ludzie na tym etapie gry, jednak nadal uważam, że wraz z agresami4, musiałby być nieco inny przelicznik punktowy, aby mieli szanse te agresy pojechać. Musimy pamiętać, że ludzie na 4 gwiazdkach, niekoniecznie mają jakąś ogromną ilość najemników na osłabianie ruin. Zresztą ja widzę po moim uczniu, który owszem, wbił 4 gwiazdki, jednak jego armia jest za słaba na większość r4, a co do dopiero agresy. :)

PostNapisane: piątek, 18 lipca 2014, 20:56 
Magister

Pogadałem z Rosjanami - mimo iż nie umiem ani słowa "pa rusku" xD
Przekazuje przykładową R4Agr. i atak na nią od mojego nowego znajomego -> w 3 minuty dogadaliśmy się o co biega(3 wiadomości wysłane)

Jak widać na screenach, to na takie R4Agr, żaden 4G u nas nie ma szans w pojedynkę, dla przykładu podaję zwykłą "wyrośniętą" R4 jaką udało mi się wziąć bez strat, ale wykorzystałem wszystkie moje stałe bonusy jakie miałem...

Mimo wszystko dalej lansuje pomysł aby dla 4G były jakieś R4Agr. tego typu, tylko z dużo niższą ilością woja oraz może aby nie 90% woja nie uczestniczyło a np. 50% w tedy są realne szanse. No i od razu gra stałaby się ciekawsza i przyzwyczaiła 4G do gry na 5G. Oraz podział 50%-50% (R4-R4Agr) aby latały na nas, bo potem jest panika jak R5/R6Agr. leci na "świeżaka" na 5G ;-)

Do tego ta R4Agr. nie ma kryształów, ale tylko dla tego, że ten gracz nie ma alchemii ;-)

Załączniki:
ja.jpg
ja.jpg [ 489.26 KiB | Przeglądane 3657 razy ]
r4agr_2.jpg
r4agr_2.jpg [ 510.84 KiB | Przeglądane 3657 razy ]
r4agr_1.jpg
r4agr_1.jpg [ 467.25 KiB | Przeglądane 3657 razy ]
r4agr_boh.jpg
r4agr_boh.jpg [ 526.45 KiB | Przeglądane 3657 razy ]

PostNapisane: sobota, 19 lipca 2014, 08:07 
Nowicjusz

Djablica napisał(a):
Z tym bohaterem zwiadowcą, to nie do końca jest tak, że on znajduje więcej artefaktów. Tutaj decyduje w dużej mierze losowość. Ja mam wojownika, który od niedawna ma specjalizację zwiadowcy, ale przed zrobieniem specjalizacji, znajdował więcej artków, niż zwiadowca koleżanki. :)

Ogólnie sama opcja agresów dla 4 gwiazdek jest fajnym pomysłem, który w jakiś sposób ożywiłby ludzie na tym etapie gry, jednak nadal uważam, że wraz z agresami4, musiałby być nieco inny przelicznik punktowy, aby mieli szanse te agresy pojechać. Musimy pamiętać, że ludzie na 4 gwiazdkach, niekoniecznie mają jakąś ogromną ilość najemników na osłabianie ruin. Zresztą ja widzę po moim uczniu, który owszem, wbił 4 gwiazdki, jednak jego armia jest za słaba na większość r4, a co do dopiero agresy. :)

wystarczy zmiejszyć ilość wojsk opuszczających walkę np z 90% na 30% i po kłopocie

Strefa czasowa: UTC [ DST ]