My Lands: Black Gem Hunting

My Lands Discussion Board
Teraz jest poniedziałek, 20 sierpnia 2018, 15:52

Strefa czasowa: UTC [ DST ]

Autor Wiadomość
PostNapisane: wtorek, 26 marca 2013, 17:53 
Magister

Nie podoba sie sposob w jaki ma sie odbyc laczenie serwerow. Bez zadnej informacji na forum wczesniej ani gdziekolwiek...
Pomijajac to ze jesli ktos gral na 2 konta, to wszystkie CP na questy poszly sie.... wszyscy wiemy co :)

Pomijajac tez to, ze jesli ktos owe konta mial rozwiniete....

ehh...

no coz, nie podoba mi sie to ;) a wam?

PostNapisane: wtorek, 26 marca 2013, 19:33 
Kapitan

mi się tez nei podoba laczenie,ludzie którzy chcieliby grac na BAKAR powinni mieć taka możliwość,a jak zwykle chodzi o pieniądze a nie dobra zabawe graczy

PostNapisane: wtorek, 26 marca 2013, 19:54 
Magister

Mnie też się to nie podoba, mimo że mam tylko jedną postać. :roll:

PostNapisane: wtorek, 26 marca 2013, 21:20 
Magister

mysle ze wielu z nas morieti nie wiem jak ty ale gralo juz na serwerach gdzie grali nasi ruscy sasiedzi.... mysle ze pozbawicie sie tu szybko wielu fajnych graczy bo ruscy zjedza nas z butami.... a niestety na bakarze jest ich pelno.... zaczynam miec ciche dzwoniace na dnie umyslu przeczucie ze chodzi o wykonczenie obu serwerow... za maly wplyw perel, dobijemy graczy zrobimy nowy serwer.... prosze wybaczyc mi insynuacje jesli sie myle....ale taki numer z laczeniem serwerow powinien byc raczej jak wiele innych spraw przedyskutowany na forum ... pomimo roznicy zdan miedzy graczami panuje tu DEMOKRACJA wypowiedzi a totalitaryzm mielismy dosc dlugo w slowianskim kraju i znow decyduje sie o nas bez nas...

PostNapisane: wtorek, 26 marca 2013, 23:41 
Kapitan

Żenująca ta sprawa z łączeniem serwerów.

Co z nagrodami czasowymi, na które wydało się tysiące czarnych pereł? Przecież to konkretne pieniądze poszły na to, gram na prenumeracie.

Nie wiem jak inni, ale ja czuję się oszukany.

PostNapisane: środa, 27 marca 2013, 19:08 
Nowicjusz

Mnie osobiście się to nie będzie podobać jeśli zaraz po złączeniu serwerów powstanie kolejny nowy... to była by kpina. Poza tym wszyscy doskonale wiemy że ręcznie nie będą umieszczane miasta, zatem jeśli mam miasto w lesie a po przeniesieniu miało ono być w górach to traci kompletnie na wartości, musiał bym je niszczyć i budować na nowo. Ciekawi mnie też pogodzenie np. osiedli, czy nie będzie problemów z nimi także oraz czy wielkość miast nie ulegnie zmianie. Koordy mają być zbliżone a to raczej nie gwarantuje wielkości, osiedli, terenu miast jak dotychczasowych. Proszę aby ktoś odpowiedzialny za przenoszenie wypowiedział się w tym temacie i rozwiał moje wątpliwości. A co do perełek za wszelkie czasowe buffy, panowie mówią że zrekompensują więc nie będzie z tym takiego problemu - mnie się wydaje ;] plus jest taki że wzrośnie rywalizacja w czołówce, a tego kompletnie brakowało na bakar, każdy grzał swoją pozycje nawet nie myśląc żeby zaatakować jakiegoś innego gracza na podobnym poziomie. No bo lepiej pocisnąć jakiegoś nupa który otwarł tunel w szybie...
PS. takim dużym minusem jest że będzie 2 x więcej graczy, ciężej będzie o ruinki i o włości zewnętrzne, w ramach rekompensaty proponuje zwiększyć ich ilość na serwerze.

Ostatnio edytowano środa, 27 marca 2013, 19:21 przez Marian89, łącznie edytowano 1 raz

PostNapisane: środa, 27 marca 2013, 19:12 
Magister

Marian89...

Szukanie nie boli...

viewtopic.php?f=46&t=1167

ABS

PostNapisane: środa, 27 marca 2013, 19:30 
Nowicjusz

Spodziewałem się tego w aktualnościach... nie jestem obiegany w forum aż tak dobrze, dopiero zaczynam wypowiadać się tutaj. Na pierwszy rzut oka wyglądało to jakby temat przez was nie został poruszony nic a nic. :oops:

PostNapisane: środa, 27 marca 2013, 20:03 
Magister

Nie no sor... Faktycznie jako nowicjusz masz swoje prawo nie odnajdować się tu jeszcze :)

Co do tematu, to faktycznie jest on bardzo świeży; a wskazane przeze mnie informacje są właściwie jedynymi w sprawie (prócz krótkiego info, jakie zostało wystosowane do graczy serwera Bakar).

PostNapisane: środa, 27 marca 2013, 21:54 
Magister

i turniej flag tez 1 kwietnia? swietny zbieg okolicznosci :evil:

PostNapisane: środa, 27 marca 2013, 22:06 
Magister

A na którym serwerze ten turniej; bo jak na Bakar'ze, to się nie przenoszę :P

PostNapisane: środa, 27 marca 2013, 23:00 
Magister

archon

PostNapisane: czwartek, 28 marca 2013, 01:15 
Moderator

Rozumie Wasze nie zaspokojenie odnośnie łączeniu serwerów w końcu nikt nie lubi zmian na taką skalę :) ale mimo to nie ma oceniać ze będzie źle itd bo tego sami nie wiemy a może będzie fajnie puki się nie przekonamy to nie co oceniać:)
Nie zgodzę się z tym ze lud jest ignorowany, bo w końcu dostaliśmy trochę czasu na zapoznanie i przetrawienie owej decyzji ale lepiej jak to bywa zawsze znajdzie się ktoś nie zadowolony bywa wszystkim dogodzić się nie da:)
Cieszmy się ze nie postawiono nas od razu przed faktem dokonanymi zmianami. ;)

zasady forum, FAQ

PostNapisane: czwartek, 28 marca 2013, 07:56 
Eskwair

Ave napisał(a):
(...)nie ma oceniać ze będzie źle itd bo tego sami nie wiemy a może będzie fajnie puki się nie przekonamy to nie co oceniać:)

http://www.sjp.pl/puki
http://www.sjp.pl/p%F3ki

Możesz mi Ave wyjaśnic o co Ci z tą hawajską muszlą chodzi? ;)

A wracając z offtopu:
Może jakieś szczegóły tego połączenia?
Jak będzie wyglądało wyrównanie szans (w koncu różnica w czasie życia serwerów to ok. 20%)
Co z królestwami, w których na obu serwerach jest max miast? Gdzie te miasta się podzieją?

Albo pytanie z mojego ogródka:
Nieco ponad miesiąc temu skasowałem 3 miasta, żeby je lepiej ulokować. Teraz mam 4 miasta, których położenie względem siebie,stolicy i sojuszników i rywali jest zoptymalizowane. Co sie stanie po połączeniu? Nagle okaże się, że mam miasta w królestwie z sojusznikiem i musimy rywalizować o ruiny?
"Możesz przecież przenieść miasta" Ale na ich rozbudowę wydałem już po 2000 pereł na każde + miliooony surowców. Ktoś mi to zwróci jakoś?

PostNapisane: czwartek, 28 marca 2013, 08:38 
Eskwair

Mnie interesuje też fakt wyrównania szans jeśli każdy średni suzeren wytwarza około 5 tysięcy punktów nauki na 1h co daje 120k nauki na dzien x 60 dni d 7,2 mln punktów nauki jak to zwrocicie , kwestia expa hirkow kazdy średnio wbija 300 expa dziennie z ruin 18k expa dla hirka jak to będzie wyrównanie pomijając bonusy do expa ... i złomowania ludzi, teraz co do ruin kto zwróci za nie surowce jeśi średnio bije się 5 ruin dziennie 5 lub 6 poziomu to jest 300 ruin jak to zostanie wyrównanie pomijając fakt zdobyćia czarnych pereł + zwojów mam nadzieje że ktoś o tym pamięta .....

PostNapisane: czwartek, 28 marca 2013, 10:21 
Marszałek

Co do wyrównywania szans jak to nazywacie to wg mnie nic takiego nie będzie gdyż trzeba by chyba rozważać każdy przypadek z osobna i też nie byłoby zgody. Tak jak postacie z serwera Bakar trafia na sąsiadów, którzy są na Archonie ta samo i odwrotnie, postacie z Archona będą mieli teraz dodatkowych sąsiadów, którzy byli na Bakarze w danej lokalizacji. W takiej sytuacji nie wiadomo kto tak naprawdę zyskuje a kto traci.

serwer polski
serwer szwedzki
serwer rosyjski

PostNapisane: czwartek, 28 marca 2013, 13:15 
Moderator

Almilgior napisał(a):
Ave napisał(a):
(...)nie ma oceniać ze będzie źle itd bo tego sami nie wiemy a może będzie fajnie puki się nie przekonamy to nie co oceniać:)

http://www.sjp.pl/puki
http://www.sjp.pl/p%F3ki

Możesz mi Ave wyjaśnic o co Ci z tą hawajską muszlą chodzi? ;)

ojoj złośnik :) jak chcesz znać odpowiedź na to to zapraszam na PW :)

co do dalszej reszty nie widzę sensu pisanie tego co już zostało napisane w tym wątku jak i w innym wątku:) a Tobie nic się nie stanie jak troszkę wysilisz się w poszukiwaniu odpowiedzi :)

P.S
nie odpowiadaj na ten post jak masz mi coś do powiedzenia to zapraszam na PW:)

zasady forum, FAQ

PostNapisane: czwartek, 28 marca 2013, 17:03 
Magister

Nie no Ludki... Plusów jest mniej-więcej tyle, co minusów :)

Każdy narzekał, że przez siatki sojuszy, paktów, uczniów i reszty pokrewieństwa i powinowactwa, nie ma kogo tłuc; a tu proszę... gdzie kamieniem nie rzucisz, tam w darmowego exp'a trafisz :D Baa... nawet jak komuś do tej pory nie podobały się pewne zachowania naszego Szanownego Moderatora Ave, to będzie miał sposobność powiedzieć Mu to osobiście (czyt. bardziej dosadnie) :P

Myślę też, że tak samo jak gracze Bakar'u mają obawy (natury stricte militarnej), tak samo maj je gracze Archon'u - oba serwery znacząco różnią się w tym zakresie...

Archon to raczej nieco już zastały lamus; w którym kilka kilkuosobowych grupek naprawdę gra (i to dość ostro); a reszta pozamykała się w swoich norkach :)

Bakar to natomiast nieustanna walka, ze sporą liczbą dużych skoordynowanych akcji (...) no i oczywiści olbrzymie doświadczenie militarne pozyskane dzięki licznym konfrontacją z ukraińską ekipą Elite.

Także, w sensie typowo militarnego PvP, gra naprawdę nabierze uroku i klimatu :) dzięki czemu będzie jeszcze ciekawsza ;)

Oczywiście dostrzegam również ową olbrzymią różnicę progresu; i uważam, że powinna nastąpić tu jakaś kompensacja (będzie w tej sprawie nowy wątek).

No i na koniec problem gęstości zaludnienia i ruin - tego sobie osobiście nie wyobrażam; bo już dziś gracze obu serwerów cierpią na ich olbrzymi deficyt... Terror normalnie. Także jeśli w tym zakresie nie nastąpią zmiany, to myślę, że śmiercią głodową Posiadacz Produktu straci masę klientów...

ABS

PostNapisane: sobota, 30 marca 2013, 22:03 
Magister

Mi nie podoba się próba ratowania servera Archon kosztem servera Bakar, bo zakończy się rozwaleniem servera Bakar a Archon i tak będzie martwy. Zasada jest taka, że równa się w górę - czyli powinno być przechodzenie z servera Archon na server Bakar po 2 miesięcznym urlopie, żeby wyrównał się poziom.

PostNapisane: sobota, 30 marca 2013, 22:15 
Magister

apropos ukrainskich kolegow , radzieckich towarzyszy... :D archon nie bdzie mial sie z czego cieszyc tak samo jak polscy gracze na bakar... oni graja zeby zarobic .. na 1 koncie siedza na 2 zmiany...przyjma polakow tylko tak dllugo jak im beda potrzebni potem... bedziemy mogli juz tylko ruiny 1 zbierac... system ten maja opracowany na tip top.. na wszystkich serwerach swiata..rzadza ruskie to komplement, a ci co marza zeby sie z nimi polaczyc i grac w dobrym klanie wczesniej czy pozniej dostana w (....) morietti chyba wie o czym mowie...tak jak obecni tu polacy grajacy w przeszlosci na innych serwerach... dlatego wiedzac ze bedzie polaczenie serwerow nie zainwestowalabym jednego centa...

Strefa czasowa: UTC [ DST ]