My Lands: Black Gem Hunting

My Lands Discussion Board
Teraz jest poniedziałek, 16 lipca 2018, 05:59

Strefa czasowa: UTC [ DST ]

Autor Wiadomość
 Tytuł: Aukcja
PostNapisane: środa, 20 listopada 2013, 16:27 
Nowicjusz

Zgłaszam postulat. Proszę wyrównać pojemność magazynów wszystkich ras. To jest jedyny parametr, dzięki któremu praktycznie nie mogę zmagazynować tyle złota, żeby wygrać licytację z rycerzem. Rycerze i tak mają tragarzy co mieszczą 100 jednostek, a moi 50. Resztę bonusów rasy rozumiem, ale to jest po prostu nieuczciwe w stosunku do innych ras. Inne bonusy w ogóle nie wpływają na możliwość kupienia pereł na licytacji. Tylko rycerze mają aż taką przewagę nad innymi. Proszę to wyrównać, albo w inny sposób załatwić sprawę licytacji. Ja mam magazyn mieszczący 225 000, a rycerze 450 000. 10 magazynów rycerza, i mogę pomarzyć o zgromadzeniu tyle złota co on. Gdyby nie licytacja pereł, to niech tam, ale przy zdobywaniu pereł w ten sposób, uważam taki bonus za nieuzasadniony, a wręcz nieuczciwy w stosunku do innych ras. Mam nadzieję na merytoryczną odpowiedź, a nie, że mogę sobie kupić perły za pomocą karty kredytowej, lub korzystać ze zwojów na powiększenie magazynów.

Tytuł: Re: Aukcja
PostNapisane: środa, 20 listopada 2013, 20:59 
Marszałek

a kto ci bronił wybrać inną rasę? idąc twoim tokiem myślenia trzeba by wyrównać wszystkie bonusy wszystkich ras - rycerze żałują, że ich lekarze wskrzeszają tylko 3, a nie 4 postacie po walce, najemnicy mają atak 7 zamiast 13, a magowie są prawie bezużyteczni i strasznie długo się produkują - różnice są na wielu płaszczyznach i każdy miał wybór na początku gry - jeśli wybrałeś źle, to tylko i wyłącznie twój problem :)

odpowiedzi od administracji, czy twórców gry nie oczekuj, bo jej nie dostaniesz - stawiam skrzynkę piwa :)

PostNapisane: środa, 20 listopada 2013, 21:04 
Magister

QQRYQ napisał(a):
Zgłaszam postulat. Proszę wyrównać pojemność magazynów wszystkich ras. To jest jedyny parametr, dzięki któremu praktycznie nie mogę zmagazynować tyle złota, żeby wygrać licytację z rycerzem. Rycerze i tak mają tragarzy co mieszczą 100 jednostek, a moi 50. Resztę bonusów rasy rozumiem, ale to jest po prostu nieuczciwe w stosunku do innych ras. Inne bonusy w ogóle nie wpływają na możliwość kupienia pereł na licytacji. Tylko rycerze mają aż taką przewagę nad innymi. Proszę to wyrównać, albo w inny sposób załatwić sprawę licytacji. Ja mam magazyn mieszczący 225 000, a rycerze 450 000. 10 magazynów rycerza, i mogę pomarzyć o zgromadzeniu tyle złota co on. Gdyby nie licytacja pereł, to niech tam, ale przy zdobywaniu pereł w ten sposób, uważam taki bonus za nieuzasadniony, a wręcz nieuczciwy w stosunku do innych ras. Mam nadzieję na merytoryczną odpowiedź, a nie, że mogę sobie kupić perły za pomocą karty kredytowej, lub korzystać ze zwojów na powiększenie magazynów.

Merytorycznie:
Temat wałkowany wielokrotnie na forum, nie wniosłeś nic odkrywczego, ani w zakresie skargi, ani propozycji, ani postulatu.
Poczytaj sobie o bonusach ras i w świetle tego, że serwer "górniczy" funkcjonuje jako stricte PvP odpowiedz,
czy rycerz może się pochwalić jakimkolwiek bonusem militarnym. Nie? Ojej, ale to nic, zabierzmy to, co ma.
Gratuluję otwartości umysłu i zdolności obiektywnej oceny.
Wybrałeś rasę na "pałę" ? Naucz się grać kartami, które masz, zamiast utyskiwać bez sensu.

Verbum sapienti sat est.

PostNapisane: czwartek, 21 listopada 2013, 00:10 
Magister

a ja postaram sie odpowiedziec na temat :)

przy zbudowanych 21 magazynach ulepszonych na 7lvl grajac nie ryckiem licytuje sie calkiem przyzwoicie. narzekac w zasadzie mozna, ale nie trzeba. da sie licytowac loty 150 i splacac je spokojnie. jak?

1. zaakceptuj rozkradanie ! jesli farmisz przyzwoita ilosc ruin i nie grasz na budowlancu to czerwone magazyny beda czyms normalnym. do pewnej ilosci zreszta ponadmagazynowych surowcow rozkradanie nie boli za bardzo. nawet 40k na godzine mozna miec zbierajac ostatnie pieniadze na brakujace perly.

2. wymieniaj duze ilosci surowcow ktorych nie jestes w stanie przebudowacc/sprzedac! nawet nieoplacalne 1/4 metal i 1/1 kamien jest czyms fajnym i pozwalajacym licytowac wieksze loty.

a ogolnie rozwiazania problemu sa 2:

bohater handlarz - ma czar powiekszenie magazynow ktory jestes w stanie miec caly czas nawet na 2 miachach

no i ostatnia alchemia. dzieki ulepszonym alchemicznie 20 magazynom nie bedziesz mial rozkradania. surowce nie beda sie "produkowac" z wszelakich zrodel (sklepy umiiejetnosci/czary itp) ale nie beda ubywac :) wiec bedziesz mogl gromadzic dokladnie tyle zlota i surowcow co rycek. tutaj jedyna przewage jaka ma rycek w magazynach to jak sie pyknie po 1-2-3 w innych miastach/zewn. wlosciach i to ze przy mniejszych ilosciach surowca bez przepelniania sa one dalej wydobywane.

tak wiec jak widzisz przewaga rycka bardzo przydaje sie we wczesnych etapach gry, ale pozniej nie ma to wiekszego znaczenia. bonus rycka z tragarzami przestaje miec znac zenie na2 gwiazdce....

PostNapisane: czwartek, 21 listopada 2013, 08:15 
Nowicjusz

2 rycerzy, i 1 normalny komentarz. Proponuję coś, co zanika w tym kraju: Czytać ze zrozumieniem. Dwóm kolegom rycerzom się nie udało. Jak widać łacińska sentencja nie stanowi o poziomie IQ. Skopiować i wkleić można wszystko. Odpowiedzieć merytorycznie na temat już niekoniecznie.
A tak na marginesie. Trzeba napisać doktorat o tej grze, zanim wybierze się rasę?

PostNapisane: czwartek, 21 listopada 2013, 08:28 
Nowicjusz

kafel napisał(a):
a kto ci bronił wybrać inną rasę? idąc twoim tokiem myślenia trzeba by wyrównać wszystkie bonusy wszystkich ras - rycerze żałują, że ich lekarze wskrzeszają tylko 3, a nie 4 postacie po walce, najemnicy mają atak 7 zamiast 13, a magowie są prawie bezużyteczni i strasznie długo się produkują - różnice są na wielu płaszczyznach i każdy miał wybór na początku gry - jeśli wybrałeś źle, to tylko i wyłącznie twój problem :)

odpowiedzi od administracji, czy twórców gry nie oczekuj, bo jej nie dostaniesz - stawiam skrzynkę piwa :)

Sprawdziłem, jesteś rycerzem, i bronisz własnej d... I naucz się czytać ze zrozumieniem, bo ta odpowiedź jest mało merytoryczna. Nie mówiłem nic o bonusach ras! Moi lekarze też wskrzeszają 3 a nie 4, magowie też są do niczego itd. KUR.... czytać się nauczcie ze zrozumieniem wymazane Chodzi mi o PERŁY. Macie duże magazyny i to jest nieuczciwe! Efy wskrzeszają 4 postacie po bitwie, i co? Mam jakieś pretensje? Nie! Ale to jest bonus rasy i OK. Ale to nie pomaga wygrać licytacji. A żeby grać perly mieć trzeba! I nie chce tu widzieć żadnego pieprzenia, że można grać bez pereł, bo to bzdura.

PostNapisane: czwartek, 21 listopada 2013, 12:12 
Magister

QQRYQ napisał(a):
[...]Jak widać łacińska sentencja nie stanowi o poziomie IQ. Skopiować i wkleić można wszystko. Odpowiedzieć merytorycznie na temat już niekoniecznie.
A tak na marginesie. Trzeba napisać doktorat o tej grze, zanim wybierze się rasę?

Przetłumaczyć sentencję na polski, to nie wszystko. Trzeba jeszcze zrozumieć.
Żeby podejmować świadome wybory konieczne jest posiadanie wiedzy, logiczne. Kluczowe jest więc słowo i jego znaczenie.
Nie, doktorat nie jest konieczny, wystarczy przeczytać kilka linijek tekstu, ze zrozumieniem właśnie.
Obraźliwe uwagi i inwektywy nie zastąpią argumentów.
Powodzenia.

Verbum sapienti sat est.

PostNapisane: poniedziałek, 25 listopada 2013, 17:19 
Marszałek

QQRYQ napisał(a):
Sprawdziłem, jesteś rycerzem, i bronisz własnej d...

To ja też sprawdziłem, jesteś demonem i ty dla odmiany bronisz własnej :P tak w ogóle to każdy broni własnej, bo niby czemu miałby bronić cudzej?

A rzeczywistość jest taka, że nie mam potrzeby bronić nikogo ani niczego - jakbyś zadał sobie odrobinę trudu i poczytał trochę to forum, to na pewno znalazłbyś przynajmniej jeden wątek odnośnie bonusów w poszczególnych rasach i przy odrobinie inteligencji zauważyłbyś, że te rozmowy nic nie wnoszą - twórcy gry tego nie zmienią bez względu na to jak głośno będziesz tupał.

QQRYQ napisał(a):
I naucz się czytać ze zrozumieniem, bo ta odpowiedź jest mało merytoryczna. Nie mówiłem nic o bonusach ras!

Skoro twierdzisz, że o bonusach ras nic nie pisałeś to chyba nie przeczytałeś ze zrozumieniem podstawowych zasad gry - http://mlgame.pl/wiki/Wiki.jsp?page=Race
"Dla przechowywania swoich krociowych skarbów budują największe magazyny." - większa pojemność magazynów to jest jeden z bonusów rasy rycerzy, czy tego chcesz, czy nie. A że to komuś pomaga zdobywać perły w licytacjach to tylko plus dla tych graczy. Dla porównania: atak najemników demonów byłby dla mnie zbawieniem przy dwóch ruinach 7 poziomu, które miałem przyjemność zniszczyć - nie musiałbym tyle uciułanych pereł inwestować, żeby się udało - z tym,że ja nie płaczę, że w wybranej przeze mnie metodzie zdobywania pereł akurat nie mam takiego czy innego bonusu rasy.

QQRYQ napisał(a):
Moi lekarze też wskrzeszają 3 a nie 4, magowie też są do niczego itd. KUR.... czytać się nauczcie ze zrozumieniem wymazane Chodzi mi o PERŁY. Macie duże magazyny i to jest nieuczciwe! Efy wskrzeszają 4 postacie po bitwie, i co? Mam jakieś pretensje? Nie! Ale to jest bonus rasy i OK.

Po raz kolejny to ty naucz się czytać ze rozumieniem, bo zarzucasz komuś to, czego sam nie potrafisz - oprócz bonusu lekarzy u elfów wymieniłem również bonus demonów (który ty dla wygody pomijasz, bo to twoja rasa) - przez pewien czas żałowałem, że nie wybrałem tej rasy ze względu na sporo większą siłę ataku najemników, a dlaczego to już napisałem wyżej. Jakbyś jeszcze nie zauważył - też chodzi mi o perły, tylko pozyskiwane w inny sposób :)

QQRYQ napisał(a):
Ale to nie pomaga wygrać licytacji. A żeby grać perly mieć trzeba! I nie chce tu widzieć żadnego pieprzenia, że można grać bez pereł, bo to bzdura.

Napiszę krótko i precyzyjnie:
W interesie twórców gry jest, żebyś perły kupował za gotówkę, a nie na licytacji w grze - w związku z tym nie licz na jakąkolwiek pomoc w wygrywaniu licytacji, tudzież w innych sposobach pozyskiwania pereł.

PostNapisane: wtorek, 26 listopada 2013, 02:09 
Magister

jednego nie mozna byc pewnym kafel - tego ze administracja nie zmieni bonusow ras ^^

btw. ciekawe jak nowe wydobycie wplynie na ceny aukcji....

aha co do magazynow - jest jeszcze 1 aspekt sprawy - miasta wypadowe - tutaj rycerze maja fajny + bo magazyny lvl 5 sie zazwyczaj buduje i jest duza roznica - rycki i inne ;-s

PostNapisane: wtorek, 26 listopada 2013, 19:16 
Marszałek

Day - myślę, że wszelkie wnioski graczy przejdą bez echa - zmiana może się jakaś pojawić, ale bardzo wątpię, że będzie taka jakiej większość graczy by oczekiwała, czyli jak ktoś woła o zwiększenie pojemności magazynów to może się spodziewać nawet tego, że mu nagle ją zmniejszą ;)

a w miastach wypadowych ja zwykle nawet nie mam kiedy postawić magazynów, bo stawiam miasto, wysyłam surowce i wojsko, uderzam i wracam :) a to, że na przykład gdzieś ucieknie kilkaset tysięcy surowców z rabunku... w pewnym momencie takie straty wlicza się w koszty akcji ;)

PostNapisane: czwartek, 28 listopada 2013, 22:26 
Nowicjusz

Debren napisał(a):
QQRYQ napisał(a):
[...]Jak widać łacińska sentencja nie stanowi o poziomie IQ. Skopiować i wkleić można wszystko. Odpowiedzieć merytorycznie na temat już niekoniecznie.

Przetłumaczyć sentencję na polski, to nie wszystko. Trzeba jeszcze zrozumieć.
Żeby podejmować świadome wybory konieczne jest posiadanie wiedzy, logiczne. Kluczowe jest więc słowo i jego znaczenie.
Nie, doktorat nie jest konieczny, wystarczy przeczytać kilka linijek tekstu, ze zrozumieniem właśnie.
Obraźliwe uwagi i inwektywy nie zastąpią argumentów.
Powodzenia.

Przestań gadać głupoty i tyle. Czytałęm wcześniej o rasach, bonusach i tak dalej, ale nigdzie nie jest napisane, że tak naprawdę jak się nie chce być np. top 10, to najlepiej grać rycerzem. Maja bonusy niewspółmierne do innych ras. Wyjaśniam: Tragarze 100, magazyny 450 000 (reszta 225 000), i DUŻY bonus jeśli chodzi o ziarno. Zawsze kupuję zboże od jakiegoś rycerza, to tak na marginesie. Żelazo zdaża mi się sprzedać, ale ciężko bo nikt nie chce. Za to ze zbożem problemów nie ma. Każdy chce kupić. Ale już mniejsza o to. Na początku jak się wybiera rasę, to nie pieprz mi, że mam wiedzieć co jest najważniejsze w grze do jasnej cholery! Teraz wybrałbym rycerza na 100%. Nie mam ambicji być nr 1, chcę sobie pograć, i wygrać jakąś licytację, żeby za każdym razem nie kupować pereł, jak chcę przedłużyć grę, lub ulepszyć jakikolwiek budynek. A magazyny EWIDENTNIE forują rycerzy. I nie gadaj mi głupot. To tyle.

PostNapisane: czwartek, 28 listopada 2013, 22:51 
Nowicjusz

kafel napisał(a):
QQRYQ napisał(a):
Sprawdziłem, jesteś rycerzem, i bronisz własnej d...

To ja też sprawdziłem, jesteś demonem i ty dla odmiany bronisz własnej :P tak w ogóle to każdy broni własnej, bo niby czemu miałby bronić cudzej?

A rzeczywistość jest taka, że nie mam potrzeby bronić nikogo ani niczego - jakbyś zadał sobie odrobinę trudu i poczytał trochę to forum, to na pewno znalazłbyś przynajmniej jeden wątek odnośnie bonusów w poszczególnych rasach i przy odrobinie inteligencji zauważyłbyś, że te rozmowy nic nie wnoszą - twórcy gry tego nie zmienią bez względu na to jak głośno będziesz tupał.

QQRYQ napisał(a):
I naucz się czytać ze zrozumieniem, bo ta odpowiedź jest mało merytoryczna. Nie mówiłem nic o bonusach ras!

Skoro twierdzisz, że o bonusach ras nic nie pisałeś to chyba nie przeczytałeś ze zrozumieniem podstawowych zasad gry - http://mlgame.pl/wiki/Wiki.jsp?page=Race
"Dla przechowywania swoich krociowych skarbów budują największe magazyny." - większa pojemność magazynów to jest jeden z bonusów rasy rycerzy, czy tego chcesz, czy nie. A że to komuś pomaga zdobywać perły w licytacjach to tylko plus dla tych graczy. Dla porównania: atak najemników demonów byłby dla mnie zbawieniem przy dwóch ruinach 7 poziomu, które miałem przyjemność zniszczyć - nie musiałbym tyle uciułanych pereł inwestować, żeby się udało - z tym,że ja nie płaczę, że w wybranej przeze mnie metodzie zdobywania pereł akurat nie mam takiego czy innego bonusu rasy.

QQRYQ napisał(a):
Moi lekarze też wskrzeszają 3 a nie 4, magowie też są do niczego itd. KUR.... czytać się nauczcie ze zrozumieniem wymazane Chodzi mi o PERŁY. Macie duże magazyny i to jest nieuczciwe! Efy wskrzeszają 4 postacie po bitwie, i co? Mam jakieś pretensje? Nie! Ale to jest bonus rasy i OK.

Po raz kolejny to ty naucz się czytać ze rozumieniem, bo zarzucasz komuś to, czego sam nie potrafisz - oprócz bonusu lekarzy u elfów wymieniłem również bonus demonów (który ty dla wygody pomijasz, bo to twoja rasa) - przez pewien czas żałowałem, że nie wybrałem tej rasy ze względu na sporo większą siłę ataku najemników, a dlaczego to już napisałem wyżej. Jakbyś jeszcze nie zauważył - też chodzi mi o perły, tylko pozyskiwane w inny sposób :)

QQRYQ napisał(a):
Ale to nie pomaga wygrać licytacji. A żeby grać perly mieć trzeba! I nie chce tu widzieć żadnego pieprzenia, że można grać bez pereł, bo to bzdura.

Napiszę krótko i precyzyjnie:
W interesie twórców gry jest, żebyś perły kupował za gotówkę, a nie na licytacji w grze - w związku z tym nie licz na jakąkolwiek pomoc w wygrywaniu licytacji, tudzież w innych sposobach pozyskiwania pereł.

Kur... Zacznij czytać ze zrozumieniem i odpowiadać z sensem. A teraz mi odpowiedz w takim razie, jak moi najemnicy mogą mi pomóc wygrać licytację, bo chyba nie doczytałem w encyklopedii. Taki ze mnie głąb. No, ale pewnie mnie oświecisz, taki FACHOWIEC. Na pewno mi podpowiesz, i już jutro sobie wygram 100 perełek.
"atak najemników demonów byłby dla mnie zbawieniem przy dwóch ruinach 7 poziomu, które miałem przyjemność zniszczyć - nie musiałbym tyle uciułanych pereł inwestować, żeby się udało". O czym Ty mówisz????? Za perły zabiłeś pół woja w r7? Mając tak potężne magazyny możesz wykarmić nawet 500k najemników, to nawet na agresta wystarczy. Ja o takiej liczbie nie mogę raczej marzyć, albo musiałbym codziennie siedzieć w gierce pół dnia.
A o r7, to mi nawet nie pier...l Raport o jednej r7 na 2 miesiące. Weź przestań, bo to żenujące. Tak samo możesz powiedzieć bezrobotnemu, żeby nie marudził, że nie ma pieniędzy, tylko niech idzie sobie wygrać w totolotka.
A tak na zakończenie. Każda rasa ma bonus rasy. O rycerzach SAM napisałeś:"większa pojemność magazynów to jest jeden z bonusów rasy rycerzy, czy tego chcesz, czy nie." Jeden z bonusów rasy!!!!! Sam dostrzegasz, że rycerze mają:
1. Tragarze biorą 2 razy więcej.
2. Mają 2 razy większe magazyny.
3. DUŻY bonus do produkcji zboża.
Dlatego piszesz, że jest to JEDEN z bonusów.
NO COMMENT.

PostNapisane: piątek, 29 listopada 2013, 10:04 
Magister

QQRYQ - ja jestem rycerzem i powiem ci coś.
Mamy takie same wydobycie złota jak wy innych surowców. A złoto jest najtańsze i na wymianie rynkowej i handlując z innymi graczami. Ty jesteś demonem i nie kupujesz 10 tysięcy złota za 30-100 tysięcy kamienia.
Druga sprawa jest taka, że ty masz najemników. Przydatnych w obronie jak i ataku. Mi w obronie tragarze nie zbiorą więcej surowców. Podobnie mają mroczne elfy które mają bonus na żelazo dlatego, że magowie nie osłabią wież magicznych przeciwnika w obronie.
Ja nie narzekam na swoją rasę i na to jakie wy macie plusy. Każda rasa jest dobra i trzeba było zastanowić się wcześniej nad tym,że zamiast kamienia wolisz tańsze złoto, oraz tragarzy nieprzydatnych w obronie zamiast najemników przydatnych w defensywie i ofensywie a w zamian mieć większe magazyny.
Skończ narzekać. Żeby być w topce to trzeba być mega aktywnym i kumatym, albo inwestować kasę (lub jedno i drugie). Z taką grą to nawet jakbyś miał magazyny dwa razy większe niż rycerze to nie osiągnąłbyś topki. ,,Chcesz naprawiać świat? Zacznij od siebie".
Pozdro ziomeczku

PostNapisane: piątek, 29 listopada 2013, 14:46 
Magister

wyzszosc zlota nad wszystkimi innymi surowcami razem wzietymi jest bezdyskusyjna;

qqryq jak nie grasz kilka h dziennie to perel licytowal nie bedziesz;

bonusy magazynow i wydobycia zlota (ktore jest najlepsze w byciu ryckiem IMO) licza sie najbardziej w bardzo wczesnym etapie gry i w bardzo poznym - na alchemii. pomiedzy - da sie przezyc.

PostNapisane: piątek, 29 listopada 2013, 19:41 
Marszałek

QQRYQ - przestań już tak piać bo się kury do ciebie zlecą, już nawet nie chce mi się czytać i odpowiadać bo i tak wiesz lepiej... z mojej strony temat zamknięty, bo i tak do ciebie nic nie doleci - możesz jeszcze trochę pokrzyczeć a i tak w grze nic się w tym temacie nie zmieni, więc nie ma co się szarpać

popatrz tylko kto jest w pierwszej trójce na serwerze - zarówno w mocy armii jak i w rankingu ogólnym masz demona i ciemnego elfa - jak widać jednak się da grać dobrze tymi rasami, tylko trzeba grać, a nie zaglądać raz na kilka dni i liczyć, że dzięki wydobyciu sklepów nagle się wygra licytacje - ty chyba na to liczysz... spojrzałem w moc twojej armii i już nie dziwię się, że takie bzdury gadasz - zwiększ moc armii razy 10 albo 20 i wtedy dopiero zobaczysz, że bonus do zboża, czy jakiegokolwiek surowca nie ma żadnego znaczenia - wtedy wszystkie surowce przynosi się z ruin, ewentualnie z rabunków u innych graczy, a nie czeka aż się wyprodukują... podobnie z tragarzami - jak się ma 500k tragarzy to naprawdę fakt, że noszą dwa razy więcej nie ma absolutnie żadnego znaczenia... to tyle w temacie

Strefa czasowa: UTC [ DST ]