My Lands: Black Gem Hunting

My Lands Discussion Board
Teraz jest poniedziałek, 20 sierpnia 2018, 15:52

Strefa czasowa: UTC [ DST ]

Utwórz nowy wątek Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 9 ] 
Autor Wiadomość
PostNapisane: środa, 23 stycznia 2013, 00:04 
Magister

Handlarz magicznych przedmiotów, to taki cwany człowieczek mieszkający w skarbcu :D

Każdego dnia ma on nam do zaproponowania pewien zasób magicznych przedmiotów; po zróżnicowanych cenach. Jednego dnia jego oferta jest wręcz rewelacyjna; innego natomiast chciało by mu się do tyłka kopów na sadzić, za badziew, który próbuje nam wcisnąć...

Problem w tym, że każdy kop kosztuje nas niebagatelne 50 pereł...

W mojej ocenie jest to koszt zdecydowanie przegięty! Koszt taki powinien być - owszem - ale
w wartości 10 pereł. 50 pereł natomiast przeznaczyłbym na zaproszenie reszty bohaterów w
tawernie.

Istotą problemu nie jest jednak cena, ale paradoksalna mentalność psychologiczna szefa marketingu produktu! Marketing, to taka sprytna dziedzina rynku, która generuje wartość finansową produktu poprzez zwiększenie wartości samego produktu. Wartością produktu, jakim jest gra, jest tylko i wyłącznie jej grywalność...

Wyobraźcie sobie teraz jaki wpływ na grywalność będzie miał znacznie szerszy i luźniejszy
dostęp do zwojów, artefaktów, mikstur - o ile ciekawsza stanie się rozgrywka bazująca na
systemie walk PvP i PvB.

Kto w chwili obecnej wydaje perły na ww. kopa? Dlatego też ilość sprzedawanych przedmiotów
magicznych pozostaje analogiczna do odpowiedzi na to pytanie.

Zyskując sukces marketingowy wpływamy znacząco na sprzedaż produktu finalnego; co w praktyce
prowadzi do wzrostu sukcesu finansowego.. Dlatego też nie zarzyna się przysłowiowej kury,
znoszącej złote jajka...

Pozdrawiam...
ABS

PostNapisane: piątek, 25 stycznia 2013, 17:17 
Kapitan

50 pereł to nie jest dużo. znaczy to jest dużo dla nas. teraz może. Jak wiecej z nas pofarmi arcyruiny i jeziorka i bedziesz miec po kilka tys pereł na raz, to klepniecie 50 pereł, żeby przeskoczył zestaw ze skarbca to bedzie normalka. Podobnież na rosyjskich serwerach 10k pereł na miesiac to norma.

PostNapisane: piątek, 25 stycznia 2013, 22:49 
Magister

Oczywiście... Doświadczony i aktywny gracz, po trzech miesiącach gry, ma dzienny obrót na poziomie 300-500 pereł. Zanim to jednak nastąpi, istnieje uzasadnione ryzyko, iż brak - jako-takiego subiektywnego odczucia - progresu zniechęci graczy (...)

Monotonia i impas to wrogowie sukcesu!

PostNapisane: sobota, 26 stycznia 2013, 23:53 
Magister

nie stac mnie to nie kupuje... stac mnie to kupuje... w sklepie tez sie nie kloce ze powinni chleb razowy zrobic za 1 zl. a pszennny za 2 zl. ......

PostNapisane: sobota, 2 lutego 2013, 14:44 
Kapitan

I ja chciałbym się podłączyć do tematu i zwrócić uwagę na absurdalne ceny niektórych rzeczy.
Dla przykładu:
Zwój Stwórz złoto(poz.3) - Błyskawicznie produkuje 90.000 złota
Koszt: 60 Czarnych Pereł 6.000 zboża 12.000 żelaza
Ja rozumiem, że może zaistnieć sytuacja, że taki zwój się przyda, ale płacenie około 900k za Czarne perły +90k za zboże i 240k za żelazo, żeby otrzymać 90k złota to lekkie przegięcie.

PostNapisane: sobota, 2 lutego 2013, 19:51 
Magister

jesli chodzi o ceny to fakt.. sa dosc wygorowane ....

PostNapisane: czwartek, 7 lutego 2013, 21:46 
Eskwair

zwoje za darmo leżą w ruinkach , wystarczy troche polatac :D

PostNapisane: piątek, 8 lutego 2013, 13:36 
Kapitan

zwój ze złotem drogi? zajmiesz kiedyś jezioro i będziesz kwękał, ze ci armia dezerteruje, to przemyślisz swoje słowa jeszcze raz.... policzysz koszt wojska, które ci ucieknie to nagle się okaże co innego....

Poza tym niektóre zwoje faktycznie są drogie, na tyle drogie, ze nie opłaca się kupować. Zwój +10% produkcji zboża nigdy nikomu się nie zwróci. To są zwoje, które można dosta jako nagrody za questa, albo w ruinkach znaleźć. Moja rada - nie kupowac.

PostNapisane: wtorek, 19 lutego 2013, 20:43 
Kapitan

Sklep magiczny to taki dodatek, ekskluzywny dodatek. I ceny też ma magiczne, lecz nie każdemu dane jest z niego korzystać

proszę o dobieranie bardziej odpowiednich słów tym razem upomnienie
Ave

Utwórz nowy wątek Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 9 ] 

Strefa czasowa: UTC [ DST ]