My Lands: Black Gem Hunting

My Lands Discussion Board
Teraz jest niedziela, 18 sierpnia 2019, 22:57

Strefa czasowa: UTC [ DST ]

Autor Wiadomość
PostNapisane: niedziela, 22 czerwca 2014, 19:43 
Nowicjusz

Witam wszystkich!!!! Chciałbym zwrócić uwagę na to że gracze nie zrzeszeni w żadnym z klanów nie mają żadnych szans w potyczkach z graczami którzy tworzą klany!!! Ktoś powie żeby wstąpili do jakiegoś klanu ale wielu graczy chce pozostać niezależnymi i nie chce zostać członkiem klanu tego czy tamtego. O ile pomyślano o ochronie nowych graczy przed atakami innych tak ta kwestia w ogóle nie została przemyślana. Przydała by się jakaś strategia w grze która wesprze nie zależność nie zrzeszonych graczy!!!
Jedną z form takiej pomocy mogły by być zwiększone koszty dla atakującego!!! Bardzo dobre było by też zwiększenie siły wojska tych graczy bez klanów a którzy są atakowani przez gracza bądź graczy będącymi członkami jakiegoś klanu o 20% lub 30%!!! W przypadku ataku gracza bez klanu na członka czyjegoś klanu parametry i koszty zostawały by na tym samym poziomie. Walka pomiędzy graczami bez klanów również pozostawała by bez zmian. Na pewno będziecie mieli jeszcze jakieś pomysły które warto w tej kwestii zrobić!!! Takie wsparcie przyczyniło by się do większej atrakcyjności naszej gry a co za tym idzie do większej ilości graczy a to z kolei dla dobra wszystkich!!!

PostNapisane: niedziela, 22 czerwca 2014, 23:44 
Nowicjusz

Dodatkowo można by dla klanów zrobić brak wskrzeszania!!!

PostNapisane: poniedziałek, 23 czerwca 2014, 10:35 
Nowicjusz

A później przyjdzie jakaś silna osoba i będzie kosiła wszystkie klany, bo nie będą mogli nic jej zrobić? ;)

PostNapisane: poniedziałek, 23 czerwca 2014, 11:00 
Nowicjusz

całkiem fajny pomysł !!!
W moim przypadku od początku już miałem kilkanaście ataków na me posiadłości i multum pogróżek żeby opuścić te tereny gdzie mnie system przy rozpoczęciu gry zameldował.Gram 3 - tygodnie i mam 4-ry miasta i wszędzie same klany (chciałem kiedyś wstąpić do klanu ale to " skórka za wyprawkę" - same ograniczenia a i żeby dostac się i byc przyjętym to trzeba się nagimnastykować) A żeby utrzymać te wojsko które już mam na tym etapie to muszę robić przynajmniej jedno r5 dziennie na co mafia klanów nie patrzy przychylnie. I jak tu grac i rozwijać miasta?

PostNapisane: poniedziałek, 23 czerwca 2014, 11:06 
Nowicjusz

Sandy napisał(a):
A później przyjdzie jakaś silna osoba i będzie kosiła wszystkie klany, bo nie będą mogli nic jej zrobić? ;)

Nie chodzi oto by gracze bez klanu stały się ,,świętymi krowami" ale o to by wyrównać szanse których dziś nie mamy!!! Klany są dożę i walka jednego gracza z klanem z góry jest skazana na przegraną przynajmniej dziś!!!

PostNapisane: poniedziałek, 23 czerwca 2014, 11:07 
Nowicjusz

AndrePaweek napisał(a):
całkiem fajny pomysł !!!
W moim przypadku od początku już miałem kilkanaście ataków na me posiadłości i multum pogróżek żeby opuścić te tereny gdzie mnie system przy rozpoczęciu gry zameldował.Gram 3 - tygodnie i mam 4-ry miasta i wszędzie same klany (chciałem kiedyś wstąpić do klanu ale to " skórka za wyprawkę" - same ograniczenia a i żeby dostac się i byc przyjętym to trzeba się nagimnastykować) A żeby utrzymać te wojsko które już mam na tym etapie to muszę robić przynajmniej jedno r5 dziennie na co mafia klanów nie patrzy przychylnie. I jak tu grac i rozwijać miasta?

U mnie jest to samo !!!

PostNapisane: poniedziałek, 23 czerwca 2014, 11:15 
Nowicjusz

Nie do końca jest jak piszesz. Nie trzeba być w klanie by się bronić.
Można mieć sojuszników, i trzeba mieć zastępcę, który w razie czego schowa wojsko.
Zaczynałem grę jako samotnik i grało się bardzo fajnie. Potem wszedłem do klanu na spory okres czasu. Jak grałem sam radziłem sobie jakoś.
Do pewnego momentu tez było fajnie ale klan się rozrósł a gdzie sporo ludzi to tysiące problemów na dodatek cudzych
a jeszcze więcej pomysłów jak je rozwiązać kosztem innych graczy z klanu. Zawsze ktoś był niezadowolony.
Teraz znowu gram sobie sam ale uważam że danie takich atutów jak opisałeś graczom to będzie sitwa bo słusznie ktoś zauważył że wolny strzelec z takimi możliwościami będzie wybijał klany.
Poza tym jaki problem będzie silnemu graczowi wyjść z klanu gdzie łatwiej mu się "napakować" wyjdzie sobie posprząta inny klan słabszy i wróci do swoich.
Idąc tym tokiem dla indywidualnych graczy powinien być osobny serwer by się tłukli nawzajem.

PostNapisane: poniedziałek, 23 czerwca 2014, 11:44 
Nowicjusz

Parametry ataku gracza bez klanu na gracza z klanu powinny zostawać na tym samym poziomie bez żadnego uprzywilejowania!!! Jedynie atak gracza z klanu na gracza pojedynczego mogły by się zmieniać!!! Gracze którzy byli w klanie a odeszli nie powinni mieć żadnych ,,bonusów". Mówimy tylko o graczach którzy od początku do końca są jak by to powiedzieć,,samotnymi wilkami".

PostNapisane: poniedziałek, 23 czerwca 2014, 12:56 
Nowicjusz

W takim wypadku na początku gry musiało by się wybierać czy się będzie grało samotnie czy nie tak jak jest to w przypadku konta płatnego lub darmowego
Wybierasz na początku opcję i koniec bez odwrotu.

PostNapisane: poniedziałek, 23 czerwca 2014, 14:56 
Kapitan

zawsze addars mozesz ladnie poprosisz o zaniechanie ataku :D

PostNapisane: poniedziałek, 23 czerwca 2014, 17:44 
Nowicjusz

To niestety nie jest takie proste ani łatwe ja myślicie :/
wczoraj zostałem usunięty z klanu w którym byłem ponad 8 miesięcy dlatego że nie mogłem dogadać się z 1 graczem w klanie podobno jest to najważniejszy gracz w klanie , współzałożyciel, obrońca i wiele jeszcze innych przmiotów naj... naj... naj.. :D
a w ciągu 2 godz. od usunięcia zaatakował mnie współpracując z graczami wrogich klanów :) W sumie pozbył się mnie z klanu po to by zniszczyć.
W takim przypadku żadna z propozycji o których pisaliście na nic by się nie zdała , szansą są jedynie odpowiednie sojusze nie koniecznie z bardzo silnymi graczami.
Atak może przeprowadzić tylko 2 graczy lecz bronić miasta może 3 :D i to właśnie jest szansą
Gra jako taka jest pomyślana jako zespołowa i dlatego są ułatwienia dla klanów, samotnie czyli bez klanu lecz z sojusznikami ma szanse pograć jedynie bardzo silny gracz :(

PostNapisane: poniedziałek, 23 czerwca 2014, 22:19 
Nowicjusz

TUTEK napisał(a):
W takim wypadku na początku gry musiało by się wybierać czy się będzie grało samotnie czy nie tak jak jest to w przypadku konta płatnego lub darmowego
Wybierasz na początku opcję i koniec bez odwrotu.

Bardzo dobry pomysł!! Wiadomo że każdy kto zaczyna potrzebuję pewną ilość czasu by się zorientować jak wszystko wygląda. Jak już podjął by decyzję w określonym czasie to zaznacza co trzeba!!!

PostNapisane: poniedziałek, 23 czerwca 2014, 22:24 
Nowicjusz

awarel napisał(a):
To niestety nie jest takie proste ani łatwe ja myślicie :/
wczoraj zostałem usunięty z klanu w którym byłem ponad 8 miesięcy dlatego że nie mogłem dogadać się z 1 graczem w klanie podobno jest to najważniejszy gracz w klanie , współzałożyciel, obrońca i wiele jeszcze innych przmiotów naj... naj... naj.. :D
a w ciągu 2 godz. od usunięcia zaatakował mnie współpracując z graczami wrogich klanów :) W sumie pozbył się mnie z klanu po to by zniszczyć.
W takim przypadku żadna z propozycji o których pisaliście na nic by się nie zdała , szansą są jedynie odpowiednie sojusze nie koniecznie z bardzo silnymi graczami.
Atak może przeprowadzić tylko 2 graczy lecz bronić miasta może 3 :D i to właśnie jest szansą
Gra jako taka jest pomyślana jako zespołowa i dlatego są ułatwienia dla klanów, samotnie czyli bez klanu lecz z sojusznikami ma szanse pograć jedynie bardzo silny gracz :(

Jak widzisz klany to tylko iluzja bezpieczeństwa !!! Wielu graczy wstępuje tylko dlatego by uchronić się przed klanem A jednak z góry zostaje wrogiem klanu C i tak dalej!!! Tylko dlatego że nie ma dziś żadnej sensownej alternatywy!!!!

PostNapisane: poniedziałek, 25 sierpnia 2014, 10:21 
Nowicjusz

Dziękuję wszystkim za odpowiedź, zarówno tym którzy pisali na forum jak i poza forum!
Widzę że problem jest o wiele bardziej poważniejszy niż wszyscy myśleliśmy. Wiele osób potwierdza to co zostało napisane o wstępowaniu do klanów, największą bolączką jest brak innej alternatywy!!!
Niestety na tą chwilę lobby działające na rzecz klanów jest tak silne że pozwolą na to by ta gra stała w miejscu bez jakiego kol wiek kroku w stronę zmian które wyrównały by szanse a dzięki temu stała się bardziej atrakcyjniejsza!!! Wielka szkoda bo to jest poważny błąd który odbija się na samej grze!!!

Strefa czasowa: UTC [ DST ]